Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Давидович готовий провести вибори для Ющенка

Вівторок, 3 квітня 2007, 11:33

Голова Центральної виборчої комісії Ярослав Давидович запевнив президента Віктора Ющенка у готовності провести позачергові вибори Верховної Ради у визначений законом термін.

Про це Давидович сказав на зустрічі з Ющенком у вівторок, повідомляє прес-служба президента.

Голова ЦВК також поінформував Ющенка про заходи, які необхідно здійснити для організації та проведення позачергових виборів.

Водночас, президент закликав голову ЦВК "дивитися на ситуацію, що склалася навколо дострокового припинення повноважень Верховної Ради і, відповідно, проведення позачергових виборів, виключно з точки зору права".

"Метод її врегулювання може бути тільки демократичним", - наголосив Ющенко.

Президент переконаний, що слід зупинити "антиконституційний процес", який виник внаслідок "нелегітимного шляху формування коаліції депутатських фракцій в парламенті" і, головне, "не допустити ревізію волевиявлення" громадян.

"Тому зараз ми будемо діяти, щоб забезпечити волю людей, закон, забезпечити проведення демократичних виборів - спокійно, без галасу", - сказав Ющенко.

При цьому президент зазначив, що йдеться про надання можливості як представникам більшості, так і опозиції "висловитися по суті виборів, звернутися до людей, отримати чи ні їх підтримку".

"Є політичний конфлікт між позицією і опозицією, який повинен вирішитися в чесний демократичний спосіб. Я просив би в цьому процесі триматися виключно правової площини", - наголосив Ющенко.

Президент додав, що готовий дати відповідні доручення для забезпечення виборів 27 травня.

Як відомо, в понеділок Ющенко підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення дострокових парламентських виборів на 27 травня.

Водночас, Верховна Рада скасувала свої постанови від 8 грудня 2004 року про дострокове припинення повноважень членів ЦВК і про призначення нинішнього складу ЦВК, тим самим припинивши повноваження чинної ЦВК на чолі з Давидовичем.

Згідно зі 85 статтею Конституції, членів Центральної виборчої комісії Верховна Рада призначає на посади та звільняє з посад за поданням президента.

Фото Миколи Лазаренка

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування