Росія вирішила, що Україна їй винна вже 2 мільярди

Вівторок, 9 жовтня 2007, 15:53

На початок жовтня сума боргу українських господарюючих суб`єктів - "РосУкрЕнерго", "УкрГаз-Енерго" і "Нафтогаз України" - перед "Газпромом" становить близько 2 млрд. доларів.

Про це під час зустрічі з прем`єром Віктором Януковичем повідомив російський прем`єр Віктор Зубков.

Він зазначив, що в понеділок були завершені російсько-українські переговори і підписані угоди, згідно з якими до 1 листопада поточного року господарюючі суб`єкти України мають погасити заборгованість в повному обсягу.

Зокрема, за словами Зубкова, заборгованість за поставки газу в поточному році в сумі 1,2 млрд. доларів буде погашена за рахунок реалізації “Газпромекспорту” (РФ) газу, що належить "РосУкрЕнерго" і газу України, що знаходиться в підземних сховищах.

"Газпромекспорт" стає власником відповідного обсягу газу, і, у свою чергу, направить його споживачам України, а також на виконання експортних контрактів (Росії). Частина (українського боргу), що залишилася, - 929 млн. доларів - буде погашена за рахунок власних оборотних коштів "УкрГаз-Енерго" і "Нафтогаз України", - сказав Зубков.

Він підкреслив, що найефективніше врегулювання подібних економічних проблем відбувається на рівні господарюючих суб`єктів.

"І вчорашні переговори це підтвердили", - сказав Зубков.

Проте підкреслив, що за виконанням цих рішень необхідний контроль з боку влади.

Раніше "Газпром" заявляв, що скоротить поставки газу для України у разі непогашення до 1 листопада 2007 року заборгованості у розмірі більше 1,3 млрд. дол., яку накопичила українська сторона.

УНІАН

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування