Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

У Тимошенко вирішили, що коріння газових бід – у Януковичі

Вівторок, 9 жовтня 2007, 17:06

Заступник секретаря Радбезу, один з лідерів БЮТ Олександр Турчинов пропонує скликати спеціальне засідання РНБО для розгляду питання подолання газової кризи.

Про це сказано у заяві Турчинова, поширеній прес-службою БЮТ.

Крім того, він вимагає "негайно оприлюднити інформацію щодо заборгованості України перед Російською Федерацією, вжити всіх заходів, щоб зупинити зростання боргу, отримати реальну ціну на газ на наступний 2008 рік".

"Країна стоїть на порозі опалювального сезону, а уряд не контролює ситуацію в енергетичній галузі і не має жодних пропозицій щодо впорядкування стану справ. За такої бездарної політики, країна може напередодні зими взагалі залишитися без енергоресурсів", - сказав Турчинов.

Водночас, на його переконання, "новий професійний уряд, який прийде на зміну Януковичу, впорядкує ситуацію", що склалася у газовій сфері.

"Але вже сьогодні необхідно мати всю необхідну інформацію щоб оцінити масштаби "господарювання” кланів в газовій сфері... Сьогодні вже остаточно зрозуміло, що Віктор Янукович, який ішов на парламентські вибори 2006 року під популістським гаслом дружби з Росією та дешевого газу від "Газпрому", цілком і повністю провалив енергетичну політику", - вважає Турчинов.

Він також зазначив, що "до приходу Януковича в уряд" Україна не мала боргу перед Росією за газ.

"Саме за час правління Януковича тіньові посередники отримали повний контроль над енергетичним ринком, а опоненти України отримали додаткові підстави для лобіювання будівництва міжнародних газогонів в обхід України", - сказав Турчинов.

Як відомо, на переговорах у Москві голова "Газпрому" Олексій Міллер і міністр палива й енергетики України Юрій Бойко підписали угоду про врегулювання заборгованості господарюючих суб'єктів за газ, поставлений в Україну.

Згідно з документом, Україна має заплатити "Газпрому" 1,3 мільярди доларів за спожитий газ до 1 листопада цього року.

Разом з тим російський прем`єр Віктор Зубков заявив, що на початок жовтня сума боргу українських господарюючих суб`єктів - "РосУкрЕнерго", "УкрГаз-Енерго" і "Нафтогаз України" - перед "Газпромом" становить близько 2 млрд. доларів.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: