У НУ-НС не бачать світла вкінці тоннеля в ситуації з Радою

П'ятниця, 4 липня 2008, 13:13

Депутат від фракції "Наша Україна - Народна самооборона" Олесь Доній сумнівається в тому, що Центральна виборча комісія ухвалить рішення про дострокове припинення повноважень депутата від фракції БЮТ Ігоря Рибакова.

"Ні Рибаков, ні Бут не написали заяви про вихід з фракції. Тому формальних підстав для їхнього виключення без рішення Конституційного суду немає. Рішення Конституційного суду розпливчасте, і воно не дає можливості ЦВК виключити цих депутатів (зі складу парламенту)", - сказав він в інтерв'ю журналістам у п'ятницю.

При цьому Доній нагадав, що після написання членом фракції НУ-НС Бутом заяви про вихід з коаліції, він був виключений зі складу цієї групи.

"Але це скоріше моральна сторона. Це рішення не несе за собою жодної юридичної відповідальності", - додав він.

Доній також сумнівається в результативній роботі парламенту на наступному тижні.

"Жодних можливостей зараз для результативного голосування поки що немає. Тому що коаліція не провела зараз ретельних переговорів з іншими фракціями про можливість позитивної участі в голосуванні за законопроекти, висунуті коаліцією", - сказав він.

Доній зазначив, що сама коаліція не в змозі забезпечити 226 голосів зі свого складу для результативного голосування.

Він підкреслив, що пропозиції про створення нової коаліції за участі Блоку Литвина, поки нереальні.

"Пропозиція про створення нової коаліції в складі НУ-НС, БЮТ і Блоку Литвина на цей момент не знайшли підтримки ні в середині фракцій коаліції, ні в середині Блоку Литвина", - сказав він.

При цьому Доній висловив думку, що кулуарні домовленості опозиції і коаліції можуть забезпечити 1-2 результативні голосування, але "не вирішать загальної проблеми парламенту".

На його думку, на даний момент парламентська криза не має вирішення.

Водночас він не виключив, що якщо восени парламент також не зможе приступити до результативної роботи, тоді може стати питання про перевибори.

"Якщо з 1 вересня парламент не зможе почати свою роботу, то іншого шляху, ніж перевибори, не буде не для Ради, а просто для суспільства", - припустив депутат.

При цьому він констатував, що на даний момент технічних можливостей для перевиборів парламенту восени немає.

"Інтерфакс-Україна"


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування