Долар виріс до річного максимуму

Вівторок, 9 вересня 2008, 11:02

Курс долара на азіатських торгах у вівторок виріс до річного максимуму до основних світових валют, оскільки інвестори знову увірували в американський фінансовий сектор після того, як держава вирішила взяти під контроль дві найбільші іпотечні компанії США "Fannie Mae" і "Freddie Mac".

Як повідомляє Ліга.net з посиланням на "Reuters", багато аналітиків розцінили рішення американського Мінфіну установити контроль над компаніями як ознаку надії на те, що криза на житловому і на фінансовому ринках незабаром залишиться позаду.

Хоча план по порятунку "Fannie Mae" і "Freddie Mac" на даний момент грає на руку доларові, він навряд надовго зможе переконати інвесторів у тім, що вони не ризикують, вкладаючи кошти в американську валюту.

"Що стосується валютного ринку, поглинання "Fannie" і "Freddie" залишається відкритим питанням. Отут багато неясного. Важко вважати поглинання цілком позитивним фактором", - сказав Мотонарі Огава з "Barclays Bank".

Євро став падати до долара й ієни через песимістичний прогноз росту економіки єврозони: до 06:59 за київським часом єдина європейська валюта коштувала $1,4089, впавши на 0,3% до рівня закриття в Нью-Йорку напередодні. У ході азіатської сесії євро падав і до нового 11-місячного мінімуму в $1,4046.

"Євро поступово опускається до оцінки в $1,4000, і це впливає на інші валюти, наприклад, на австралійський долар", - сказав дилер у японському банку.

Однак ієна у вівторок змогла вчинити гідний опір: курс долара до японської валюти знизився більш ніж на 0,7% до 107,46 ієни.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування