Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

ПАРЄ поки помилувала Росію

Середа, 1 жовтня 2008, 20:45

Парламентська Асамблея Ради Європи підтвердила повноваження російської делегації.

Відповідне рішення було схвалено в середу на засіданні ПАРЄ. За проект резолюції проголосували 144 депутати, проти - 114, утрималися - 20.

Проектом, зокрема, пропонується підтвердити повноваження російської делегації, враховуючи можливість повернення до цього питання в майбутньому, повідомляє УНІАН.

ПАРЄ визнала, що головним на цьому етапі є забезпечення діалогу як між Росією та Грузією, так і між Росією та Радою Європи і Грузією та Радою Європи.

Крім того, ПАРЄ наголосила, що війна між двома країнами-членами Ради Європи є серйозним порушенням Статуту Ради Європи та зобов’язань, як Росії, так і Грузії, перед РЄ.

Депутат Майкл Хенкок з Великобританії також зазначив, що не бачить сенсу у позбавленні повноважень російської делегації.

"Якщо ми відправимо росіян додому чи грузин, це не принесе жодної користі. Ми ж говоримо про демократію, а демократія – це розмова з людьми. І хай всі висловлюють свої аргументи. Демократія – це розмова з метою змінити щось в суспільстві", - сказав він.

В ході дебатів доповідач ПАРЄ Андреас Гросс зі Швейцарії зазначив, що розв’язання війни – це удар в серце Європи. Водночас, він висловив переконання в тому, що у війні немає невинних.

"Ви не можете пережити війну з чистими руками. Немає невинних у війні", - сказав доповідач Асамблеї.

Депутат парламенту Великобританії Деніс Макшейн, який виступав від групи соціалістів, погодився з необхідністю підтвердити повноваження російської делегації, однак зазначив, що не може погодитися з рішенням російських депутатів, які голосували за незалежність Абхазії та Південної Осетії.

"Це політика аншлюса, чи можемо ми з цим погодитися? Ні, ми не можемо з цим погодитися", - заявив депутат.

Депутат з Данії Мікаель Аструп Женсен, виступаючи від групи лібералів, висловив сподівання, що буде проведене міжнародне розслідування російсько-грузинської війни.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування