Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Литвин: влада приховує умови кредиту МВФ, бо боїться

Четвер, 30 жовтня 2008, 07:05

Голова Народної партії Володимир Литвин вважає непопулярними заходи, передбачені меморандумом між Україною та Міжнародним валютним фондом.

Як повідомили у прес-службі Народної партії УНІАН, про це Литвин сказав на прес-конференції в Ужгороді.

Зокрема, він зазначив, що в згаданому меморандумі міститься теза про те, що антикризові заходи розраховані на період до кінця цього року і початок наступного, а реалізовувати їх буде новий уряд.

"У мене виникає питання з цього приводу: коли прем’єр-міністр і міністр фінансів підписували цей документ, вони, очевидно, погоджувалися з тим, що будуть дочасні вибори. Або підписували виключно для МВФ", - зауважив Литвин.

За словами голови Народної партії, влада має вести чесний діалог із суспільством, а не приховувати від нього те, на яких умовах МВФ збирається видавати кредит Україні.

На думку Литвина, вона боїться це робити, оскільки, якщо ознайомитися з текстом документа, стає зрозумілим, що МВФ ставить українську економіку під свій контроль.

"У меморандумі є позиції, які викличуть масові невдоволення людей. Вони стосуються замороження на два роки наближення прижиткового мінімуму до мінімальної заробітної плати, замороження зростання пенсій, різке підвищення вартості комунальних послуг і безжалісне вибивання з людей заборгованостей по них. Я вже не кажу про жорсткі заходи щодо банківської системи і таке інше", - наголосив Литвин.

Крім того, на думку депутата, нез’ясованим залишається питання, на який період і під які відсотки Україна отримає цей кредит.

Він також зазначив, що, за експертними оцінками, лише до кінця цього року Україна має заплатити по зовнішній заборгованості 8 млрд. доларів США, а в наступному ця сума має бути в межах 40 млрд. доларів США. Один із піків сплати зовнішніх боргів України буде припадати саме на наступний рік і до цього додається ще один кредит.

Говорячи про наслідки міжнародної фінансово-економічної кризи для України, Литвин заявив: "Коли сьогодні намагаються все списати на міжнародні процеси – це неправильно, бо економічну кризу ми отримали вже тоді, коли був перевищений річний показник інфляції в країні. Якщо економічний блок уряду не здатний спрогнозувати такі події – це означає безвідповідальне ставлення влади до своїх обов’язків".

Він також переконаний, що проведення парламентських виборів в Україні заважатиме реалізації заходів з протидії фінансовій кризі.

"Якщо серйозно ставити питання про протидію фінансовій кризі, то, очевидно, треба забути про парламентські вибори. А якщо все ж таки проголошувати вибори, то ніхто не буде втілювати антикризові заходи, оскільки вся виконавча влада буде брати участь у парламентській кампанії. Навіщо ця політична гра?", - вважає Литвин.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: