Балога: дострокові вибори можна оголошувати в "любий момент"

Неділя, 8 березня 2009, 19:38

Голова секретаріату президента Віктор Балога заявляє, що дострокові парламентські вибори можна оголошувати в "любий момент".

Про це він сказав в ефірі телеканалу Інтер.

"Немає сьогодні коаліції і в любий момент можна оголошувати дострокові вибори до парламенту", - сказав Балога.

Голова секретаріату вважає, що відставка міністра закордонних справ Володимира Огризка є порушенням умов коаліційної угоди.

"Прийнято рішення, кулуарна домовленість з Партією регіонів, про те, що треба відставити міністра закордонних справ. Це не було в умовах коаліційної годи", - зазначив він.

"Мабуть депутати НУ-НС зрозуміли, що з Юлією Володимирівною (Тимошенко), нажаль, домовлятися не можна, тому що характер її поведінки є не прогнозований. Я вже не хочу говорити про те, що більшості насправді немає", - підкреслив Балога.

"Є фракція Компартії, яка фактично дає 226 голос для того, щоб проходили ті чи інші рішення на вподобання керівника уряду", - сказав він.

Балога також впевнений, що "коли створили нову коаліцію, повинно було бути подання нової коаліції на перепризначення уряду".

"Цього не відбулося, це також є порушення норми Конституції", - наголосив керівник секретаріату.

Відповідаючи на питання, чи можуть бути оголошені дострокові вибори влітку або восени, він зазначив: "В першу чергу, це залежить від політичної волі парламенту, тому що робити чергову війну в парламенті і далі пускати країну у хаос – президент на це ніколи не піде".

Крім того, коментуючи ініціативу проведення парламентських виборів за відкритими списками, Балога сказав: "Це чудова ідея".

"Основна задача, яка стоїть перед нами - змінити виборчу систему. Піти на відкриті списки і, у такому разі, українське суспільство не буде залежати від двох, трьох політичних партій, які будуть впливати на політичні процеси в суспільстві", - заявив керівник секретаріату.

 

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: