Генсек НАТО: доповідь про Грузію не вплине на долю України

Четвер, 8 жовтня 2009, 10:11

Генсекретар НАТО Андерс Фог Расмуссен вважає, що доповідь ЄС про війну в Грузії не матиме впливу на перспективи вступу до альянсу України та Грузії.

Висловлюючись щодо доповіді міжнародної комісії, присвяченої минулорічній війні у Грузії, генсек НАТО закликав Москву та Тбілісі дивитися у майбутнє та не робити кроків, які б призвели до зростання напруження в регіоні.

Аналогічну позицію він зайняв і в питанні стосовно того, чи можуть висновки експертів Євросоюзу вплинути на євроатлантичні прагнення Грузії та України, передає "Німецька хвиля".

"Ця доповідь не матиме ніякого впливу на рішення, які вже були ухвалені в НАТО", - зазначив Расмуссен, посилаючись на рішення щодо перспектив Києва та Тбілісі, прийняте у рамках Бухарестського самміту НАТО.

Згідно з ним, обидві країни зможуть стати членами цієї організації після того, як будуть відповідати стандартам альянсу.

Нині ж відома позиція союзників, згідно з якою ні Київ, ні Тбілісі до вступу до НАТО ще не готові.

Щодо України, то Брюссель, співпрацюючи з Києвом у рамках Річної національної програми, очікує насамперед на вибори нового президента.

Тут не виключають, що після виборів зовнішня політика України може бути суттєво відредагована, в тому числі й щодо набуття членства у Північно-Атлантичному альянсі.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: