До кінця року Україна не дорахується близько мільйона дрібних підприємців?

П'ятниця, 8 жовтня 2010, 08:25


Податкові нововведення можуть призвести до припинення діяльності понад мільйона дрібних підприємців та до тінізації малого бізнесу.

Про це заявив голова Інституту підтримки регуляторної реформи в Україні Володимир Дорош, повідомляє "Німецька хвиля".

Українські підприємці, які працюють на єдиному податку, протестують проти додаткових відрахувань до пенсійного фонду. Понад 2 тисячі листів із протестами підприємці відправили президентові та главі уряду.

Малі підприємці, які сплачують єдиний податок, відмовляються платити додаткові відрахування до пенсійного фонду, які з липня зросли до 200 гривень.

До середини жовтня вони мають сплатити державі ці додаткові пенсійні внески за цілий квартал, що становить майже тисячу гривень.

Не кожен дрібний підприємець за нинішніх умов може це зробити, каже Дорош.

За його словами, якщо такі податкові зміни, ухвалені без обговорення з громадськістю, негайно не скасувати, це стане причиною припинення діяльності понад мільйона суб'єктів господарювання.

Також вимушені обов'язкові платежі до пенсійного фонду призведуть до тінізації малого бізнесу в Україні, а це спричинить суттєве скорочення робочих місць і зменшення надходжень до державного бюджету, вважає експерт.

"Якщо щомісяця мільйон підприємців мали платити по 200 гривень податку, то втрачається 200 мільйонів гривень. Якщо помножити на п'ять місяців, відколи закон вступив у силу, то через податкові органи держава недоотримає 1 мільярд 100 тисяч. А всього додатково держава планувала зібрати до пенсійного фонду  1 мільярд гривень", - каже Дорош. 

Мотивів платити додаткові відрахування до пенсійного фонду у підприємців з єдиним податком немає, каже експерт, оскільки, вийшовши на пенсію, вони отримають за це лише 30 гривень надбавки до мінімальної пенсії.

Крім цього, законодавці вимагають обов'язково сплачувати додаткові внески і від пенсіонерів, які мають свій бізнес.

"Також люди, які по основному місцю роботи платять відрахування і є підприємцями, теж змушені платити  ще раз. Цікаво, їм що потім подвійну пенсію платитимуть?", - дивується голова Інституту підтримки регуляторної реформи.powered by lun.ua