Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

У Азарова розповіли, коли Україна та ЄС будуть вільно торгувати

Середа, 8 грудня 2010, 16:24

Зона вільної торгівлі між ЄС і Україною може бути реалізована в достатньому обсязі до 2022 року.

Про це заявив глава делегації на переговорах з питання про зону вільної торгівлі, заступник міністра економіки Валерій П'ятницький в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" у Брюсселі.

"У 2007 році ми розпочали дискусію, йде переговорний процес, який займе, умовно кажучи, п'ять років (це реально), і десять - щоб усе імплементувати: серед пропозицій є перехідні періоди, які триватимуть до 10 років", - сказав він.

Таким чином він прокоментував раніше озвучену європейською стороною думку про те, що повна імплементація зони вільної торгівлі може бути досягнута тільки через 15 років, після того, як сторони розпочали таку дискусію.

Разом з тим, заступник міністра також вважає, що навіть у цьому випадку не буде повної реалізації чотирьох свобод (свобода пересування товарів, послуг, робочої сили і капіталу).

"Ви прекрасно розумієте, що навіть для Європи в сьогоднішньому стані чотири свободи - це ілюзія. Немає навіть повної свободи руху послуг - її просто не існує. Вона стає все більшою і більшою. Абсолютної свободи немає", - зазначив П'ятницький.

"Це - безперервний процес, і зрілого рівня угоди, напевно, ми досягнемо років через 10. Але далі процес не зупиняється. Присутність на ринку - це процес постійний", - сказав він.

Відповідаючи на питання, які товари відносяться до тих 5%, за якими європейська сторона утримує квоти, глава делегації повідомив, що це зернові, "м'ясо в різному вигляді, ряд солодкої продукції, починаючи від цукру, і похідні, це фрукти-овочі".

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: