Чорновіл розповів про роль Ющенка в "операції" проти його батька

Четвер, 31 березня 2011, 12:44

Віктор Ющенко брав активну участь в "операції" проти колишнього лідера Народного Руху України В'ячеслава Чорновола.

Про це заявив син екс-лідера НРУ Тарас Чорновіл в інтерв'ю газеті "Сегодня".

За його словами, представники команди тодішнього президента Леоніда Кучми спочатку "намагалися розколоти Рух, деморалізувати його, юридично не дати батькові (В'ячеславу Чорноволу) висуватися кандидатом у президенти (1999 року)".

"І, до речі, у тій операції проти Чорновола брав активну участь і Віктор Андрійович (Ющенко - тоді керівник Нацбанку)... Через Нацбанк", - заявив Тарас Чорновіл.

"Він фінансував всіх людей із групи Костенка, яка воювала з батьком. Там же фінансування йшло не через Костенка, там всім людям платили прямо. Наприклад, голові однієї обласної організації, який нічого не мав, жив на знімній квартирі, за те, що він пішов проти Чорновола, дали чотирикімнатну квартиру", - сказав він.

За словами сина екс-лідера НРУ, це були не державні гроші, а "Ющенко давав розпорядження своїм заступникам у НБУ вичавлювати гроші з комерційних банків".

"До речі, у Ющенка там і свій інтерес був. Ющенко, за декілька місяців до загибелі батька, саме коли розкол почався, проводив у себе в кабінеті нараду: що робити з Чорноволом? Бо з Ющенка тоді активно робили лідера всіх націонал-демократів, один Чорновіл сказав, що він його ніколи не підтримає", - заявив Тарас Чорновіл.

"Це одна з причин, чому в 2004 році я пішов до Януковича. Сьогодні не знаю, чи був сенс це робити. Але сенс боротися проти Ющенка був", - додав він.

Тарас Чорновіл також вважає, що розслідування справи про загибель його батька після її поновлення в 2005 році могла гальмувати "якась група людей в оточенні Ющенка". "Сам він (Ющенко) більше думав про глечики", - сказав він.

"Розумієте, я не хочу припускати зайвого. Але й не можу закрити на все очі. Адже ніхто не допитував Ющенка щодо його роботи в одному з виборчих штабів Кучми в 1999 році", - сказав "регіонал".

"Це був неформальний штаб, яким керував Волков. Ющенко був його заступником. А Кравченко був у прямому підпорядкуванні цього Волковського штабу. І Ющенко з Кравченком були не просто друзями - вони були найближчими друзями! Вони разом грали в теніс, разом парилися в сауні, разом пили. Потім, під час виборів у 2005 році, щось поламалося. Може, Кравченко став небезпечним свідком", - зазначив Тарас Чорновіл.

"Кажуть, Кравченка убили для того, щоб він не розповів про Кучму. А може, для того, щоб не розповів про Ющенка? Люди Кучми на початку 2005 року були налякані. Якби вони прибрали Кравченка, то навіщо було фальсифікувати цю справу? Навіщо доводити, що це було самогубство? Що Кравченко двічі стріляв собі в голову, а заодно поламав пальці й передушив горло? Навіщо вони це робили?", - риторично запитав він.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування