Україна купуватиме менше газу, бо дорого

Середа, 1 червня 2011, 15:38

Україна в другому кварталі цього року планує закупити у Росії 9 млрд. кубометрів газу.

Про це в коментарі УНІАН повідомив голова НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін.

За словами голови правління "Нафтобазу" обсяги закупівель у липні будуть ще на рівні близько 3 млрд. куб. м., а у подальші місяці вони знижуватимуться до 1,7 млрд. кубометрів.

"Безумовно, закупівлі знижуватимуться з урахуванням того, що за тенденціями на світових ринках і за формулою ціна газу росте з кожним кварталом, тому основні закупівлі були за мінімальними цінами у першому кварталі", - сказав він.

При цьому Бакулін підкреслив, що НАК "Нафтогаз України" поки що не планує коригувати річні обсяги закупівель газу в поточному році.

За його словами, із запланованих у 2011 році обсягів на рівні 40 млрд. куб. м., 17,7 млрд. куб. м. було закуплено у першому кварталі.

Він уточнив, що в травні куплено 3 млрд. кубометрів газу, стільки ж планується купити і в червні.

"Ми йдемо за графіком, затвердженим Кабінетом Міністрів. Обсяг газу для закупівлі на другий квартал значно менший, ніж у першому. Ми в першому кварталі купили 17,8 млрд. кубометрів, оскільки ціна була найнижча. На другий квартал коштує 9 млрд.", - сказав Бакулін.

Він також зазначив, що в третьому кварталі обсяги закупівель газу будуть мінімальними, і разом із цим висловив надію на те, що Україні та Росії вдасться домовитися про зниження ціни на газ.

Також за інформацією Бакуліна, на сьогодні у підземних сховищах Україна накопичила 13,5 млрд. кубометрів газу.

 

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: