Ярославський більше не хоче робити бізнес в Харкові

Понеділок, 28 січня 2013, 17:47

Олександр Ярославський, який продав нещодавно футбольний клуб "Металіст", має намір вкласти близько $ 400 млн, зарезервовані раніше для розвитку клубу, в бізнес.

"У мене був створений десятирічний фонд" Металіста "- 400 мільйонів доларів. Я збирався вкладати в команду. Тепер вкладу в бізнес. Але не в Харкові", - сказав він журналістам в кулуарах Українського ланчу, організованого Фондом Віктора Пінчука в рамках Давоського форуму.

Бізнесмен відзначив, що вкладав у клуб протягом 7,5 років і продав його у відповідь на тиск місцевої влади на чолі з мером Харкова Геннадієм Кернесом, оскільки не мав бажання боротися з ними або домовлятися.

"А навіщо? Я вклав в Євро. Вклав у команду. У відповідь отримав від місцевої влади таке ставлення. Ну навіщо? Мені є чим займатися", - пояснив свою позицію Ярославський, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Він знову відмовився назвати суму, за яку продав клуб Сергію Курченку, проте уточнив, що після угоди має $ 4 млн щомісячної економії, оскільки річний бюджет "Металіста" становив близько $ 50 млн.

"Морально у збитках. А матеріально - це не найголовніше для мене у випадку з" Металістом ", - відповів бізнесмен на запитання про прибуток або збитки за підсумками угоди.

За словами Ярославського, він не має жодної додаткової інформації і знайшов покупця випадково.

"Не важливо (як він прийшов). Головне, щоб гроші прийшли ... Мені важливо, щоб він мені заплатив", - додав колишній власник "Металіста".

Говорячи про інші харківські активи, зокрема, про аеровокзальний комплекс, Ярославський повідомив, що не збирається його продавати і висловив сподівання, що цей об'єкт не стане наступним для тиску місцевої влади.

"У мене ще готель є, ще будинок є, ще мама живе в квартирі, у мене ще батько похований. Може, їм краще з'їхати з Харкова?" - підкреслив бізнесмен, уточнивши, що сам живе під Харковом.

Відповідаючи на питання про напрями майбутніх інвестицій, Ярославський сказав: "Я готовий вкладати в будь-який сектор, де можна заробити мінімум 15%. Гроші є, гроші чималі ... Я вірю в себе. Я збудую те, де я буду впевнений, що зможу заробити" .

Щодо повернення у фінансовий сектор колишній співвласник Укрсиббанку сказав, що готовий купувати банки, коли за них будуть доплачувати. У той же час він уточнив, що плани інвестувати в медіа у нього відсутні: "Тут можна заробити не один геморой, як з клубом, а два".powered by lun.ua