ГПУ не знає поки, чи завершать справу Щербаня і чи допитають Тимошенко

Четвер, 16 травня 2013, 17:50

У Генпрокуратурі поки не знають, чи завершиться слідство у справі про вбивство депутата Євгена Щербаня до 18 червня 2013 року, або ж терміни розслідування будуть продовжені.

Про це сказала в четвер на брифінгу в Києві заступник генпрокурора Лілія Фролова.

"На сьогоднішній день термін слідства продовжений до 18 червня. Наскільки цей термін буде остаточним, я сказати не можу, тому що це - прерогатива слідчого, він визначає обсяг слідчих дій, який повинен бути виконаний для того, щоб відправити справу до суду. Тому, на сьогоднішній день, точно сказати не можу", - зазначила вона.

Також Фролова не змогла відповісти, чи буде допитана в рамках цієї справи екс-прем'єр Юлія Тимошенко і коли це може статися.

Вона нагадала, що екс-прем'єру кілька разів пропонувалося дати свідчення у даній справі, проте позитивної відповіді Тимошенко поки не давала.

"Це її право, передбачене Кримінально-процесуальним кодексом. Але ми ж не можемо змусити її давати свідчення", - сказала Фролова додавши при цьому, що Тимошенко має право відмовитися від дачі показань.

Вона також повідомила, що Генпрокуратура очікує рішення Міністерства юстиції США щодо дозволу на допит екс-прем'єра Павла Лазаренка у справі про вбивство Щербаня.

"На сьогоднішній день ми можемо його допитати в рамках міжнародного правового доручення, і ми вже таке міжнародне правове доручення відправили. Але, на жаль, на сьогоднішній день дозвіл на його допит ми не отримали. Ось чекаємо", - розповіла вона.

Як відомо, помічник Лазаренка Петро Кириченко називає Тимошенко і Лазаренка замовниками вбивства Щербаня.

Інтерфакс-Україна, Українські новиниpowered by lun.ua