Журналісти-"вигнанці" можуть відновити акредитацію через суд, - Томенко

Четвер, 23 травня 2013, 10:08

Голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко вважає, що суд має повернути журналістам право працювати в Кабміні.

Про це нардеп заявив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

На думку Томенка, позбавлення акредитації журналістів в уряді за акцію під час засідання Кабміну є неправомірним, і це рішення має скасувати суд.

"Закон про інформацію, стаття 26 про акредитацію передбачають, що позбавити акредитації можна тільки в разі неодноразового грубого порушення журналістами обов'язків", - зазначив він.

Також Томенко висловив переконання, що рішення про позбавлення акредитації журналісти можуть оскаржити в суді.

"Журналісти, в нормальній ситуації, виграють у суді, оскільки це неправомірна відмова в акредитації", - сказав Томенко.

"Рішення про позбавлення акредитації не відповідає чинному законодавству і, найімовірніше, суд має повернути журналістам право працювати в Кабміні", - сказав він.

Як відомо, 22 травня 10 журналістів під час засідання Кабміну влаштували мовчазну акцію на знак протесту проти побиття їхніх колег Ольги Сніцарчук і Влада Соделя під час мітингів 18 травня, а також проти неадекватної реакції на ці події з боку влади.

На це Азаров вигнав журналістів і наказав позбавити їх акредитації.

23 травня близько 100 журналістів зібралися на акцію протесту біля Кабміну, під час якої вимагали розслідування нападу на Сніцарчук та Соделя та недопущення репресій стосовно журналістів, які висловили свій протест напередодні на засіданні уряду.

powered by lun.ua