Частину повноважень Тимошенко можуть передати Яценюку

Вівторок, 28 травня 2013, 20:37

На початку червня відбудеться з'їзд партії "Батьківщина", на якому може бути прийнято рішення про введення Арсенія Яценюка до керівних органів партії.

Про це заявив народний депутат від "Батьківщини" Сергій Пашинський.

За його словами, з'їзд відбудеться в першій половині червня.

"Арсеній Петрович має намір вступити в партію "Батьківщина" і, звичайно, враховуючи його надзвичайно високий політичний статус, він буде введений в керівні органи партії", - вважає Пашинський.

У той же час інший член "Батьківщини" Юрій Одарченко зазначив, що точна дата з'їзду поки не визначена.

"Я член президії політради і голова партійної організації міста Києва і делегат цього з'їзду, але я поки нічого не знаю про дату з'їзду. Дата не була чітко визначена на засіданнях тих органів, які приймають подібні рішення", - сказав він.

Коментуючи інформацію ЗМІ про обрання Яценюка головою політради "Батьківщини", Одарченко заявив, що в статуті партії "немає такої посади як голова політради".

"Засідання політради веде голова партії, у разі його відсутності - перший заступник. І для того, щоб була можливість про це говорити, потрібно рішенням з'їзду провести зміни в статут", - додав він.

"Статут для партії "Батьківщина" - річ досить консервативна. Його створили так, щоб не було спокуси часто міняти і користуватися цими змінами. Згідно зі статутом, зміни до нього можуть бути прийняті двома третинами делегатів", - пояснив нардеп.

За його словами, домінуючим у цьому питанні буде слово Юлії Тимошенко, "тому що після прийняття такого рішення, вона втратить частину повноважень як голова партії".

"Зараз роль Арсенія Петровича буде переконати своїх членів партії в тому, що об´єднання з "Батьківщиною" є доречним і бажаним, і це річ, яка корисна для України", - зазначив Одарченко.

"Для членів "Батьківщини" він повинен бути переконливим, що він докладе всіх зусиль, щоб звільнити Юлію Володимирівну, і забезпечити їй можливість брати участь у президентських виборах. Однак я особисто не чув, що умовою об´єднання Арсенія Петровича є посада голови політради", - додав він.

На уточнююче запитання, якщо все ж змінять статут партії, чи стане Яценюк головою політради, Одарченко відповів, що все залежить від того, як проголосують члени партії.

Коментаріpowered by lun.ua