Грузія направила ноту Росії через огорожу на кордоні з Південною Осетією

Вівторок, 28 травня 2013, 22:09

Російській Федерації направлена ​​нота у зв'язку із самовільними діями російських військових, що встановлюють дротяні огорожі біля грузинських сіл Діци і Двані.

Про це повідомила глава Міністерства закордонних справ Грузії Майя Панджікідзе телекомпанії "Руставі 2", передає "Інетрфакс-Україна".

"Ми можемо діяти тільки дипломатичними методами. Кілька кроків вже зроблено. Зокрема, про самовільні дії російських військових поінформований керівник місії Євросоюзу в Грузії. Ми намагаємося мобілізувати підтримку міжнародної спільноти у цьому питанні", - сказала Панджікідзе.

У зв'язку з початком російськими військовими демаркації де-факто кордону з Південною Осетією Місія спостерігачів Євросоюзу розповсюдила заяву, в якій сказано, що спостерігачі Євросоюзу зафіксували зведення дротяних загороджень біля села Діці, і це "негативно може відбитися на місцевому населенні, а також може призвести до дестабілізації ситуації в регіоні".

Раніше МЗС Південної Осетії заявило, що дії російських прикордонників, які встановили колючий дріт на прикордонній території, не зачіпають державний суверенітет Грузії, а обурення грузинського керівництва - не більш ніж провокація, розрахована на людей, що живуть уздовж кордонів.

У коментарі МЗС, що надійшов у вівторок, говориться, що державний кордон республіки з Грузією охороняється прикордонниками РФ і Південної Осетії відповідно до міждержавної угоди, підписаної в квітні 2009 року.

"Всі роботи з визначення на місцевості лінії проходження державного кордону Республіки Південна Осетія з Грузією та її фіксації проводяться у повній відповідності до законодавства республіки Південна Осетія", - йдеться в повідомленні.

Згідно з Конституцією Південної Осетії, зазначає МЗС, територія держави визначена в межах територіальних кордонів колишньої Південно-Осетинської автономної області.

"Хочуть того чи ні в Грузії, Південна Осетія - незалежна, визнана держава, і вона самостійно визначатиме свою прикордонну політику", - йдеться в повідомленні.

Як відомо, Москва в 2008 році визнала самопроголошені Південну Осетію і Абхазію, які оголосили незалежність від Грузії.

powered by lun.ua