Колесніченко хоче створити центр із розшуку "нацистських злочинців"

Вівторок, 9 липня 2013, 12:55

Депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко збирається створити в Україні найближчим часом центр із розшуку нацистських злочинців.

Про це він заявив на прес-конференції у вівторок, повідомляють "Коментарі".

"В Україні створюється центр з розшуку та переслідування нацистських злочинців як осіб, які не підлягають амністії", - заявив він.

Депутат зазначив, що представники Польщі неодноразово зверталися до Генеральної прокуратури України з проханням допитати людей, які були причетні до Волинської трагедії.

Колесніченко заявив, що у прокуратурі Варшави досі "відкрите кримінальне провадження за фактами геноциду", але варшавські прокурори не можуть проводити слідство на території України.

"Саме тому ми створюємо свій центр переслідування нацистських злочинців для того, щоб визначитися. Якщо людина вже за це понесла покарання, звісно, претензій бути не може, якщо вона за це покарання не понесла, то, звичайно, повинна бути притягнута до відповідальності", - заявив "регіонал".

Раніше 148 народних депутатів від Партії регіонів і Компартії України звернулися до Сейму з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом польського народу. Це звернення засудили представники української опозиції і посол Польщі в Україні.

Також група нардепів-"регіоналів" на чолі з Вадимом Колесніченком запропонувала парламентарям ухвалити закон, який передбачає щорічне відзначення "Дня пам’яті жертв геноциду "Волинської різанини" і встановлення звання "Український праведник світу".

20 червня Сенат Польщі ухвалив заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії, в якій назвав події 1943 року "етнічною чисткою з ознаками геноциду", що викликало неоднозначну реакцію в Україні.

Зокрема, у партії "Свобода" заявили, що візит президента Польщі Броніслава Коморовського до Луцька 14 липня є небажаним через цю заяву.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування