ЦВК знову відмовила комуністам, які принесли підписи небіжчиків

Вівторок, 15 жовтня 2013, 16:37

Центрвиборчком відмовив Комуністичній партії в реєстрації ініціативної групи із проведення референдуму щодо вступу в Митний союз, яку створили 6 жовтня на зборах громадян у Донецьку, Запоріжжі, Сімферополі, Харкові та Чернігові.

Відповідне рішення ЦВК прийняла на засіданні у вівторок, повідомляють "Українські новини".

За відмову в реєстрації проголосували 13 з 15 членів ЦВК, а 2 членів - Юрій Донченко та Броніслав Райковський - утрималися.

Як зазначив заступник голови ЦВК Андрій Магера, у своїх документах КПУ неправильно вказала місце проведення зборів громадян.

Також він наголосив, що рішенням Окружного адміністративного суду Києва, Центвиборчкому заборонено надсилати свого представника на ці збори.

За словами Магери, в переліку громадян, які становлять ініціативну групу, виявлено велику кількість неточностей, зокрема, відповідно до державного реєстру, багато зареєстрованих громадян є уже давно покійними або не досягли 18 років.

Голова ЦВК Михайло Охендовський попросив уповноваженого представника ініціативної групи від КПУ Георгія Буйка ретельніше перевіряти списки з персональними даними громадян, щоб уникнути неточностей.

У свою чергу, Буйко визнав, що в цих списках досить багато помилок.

"Так, є брак. Але громадяни такі у нас в Україні, які є. Вони писали (своє ім'я та прізвище) як могли", - наголосив комуніст.

На думку КПУ, присутність представника ЦВК на зборах громадян зовсім необов'язково, якщо всі документи і так оформлені належним чином.

ЦВК уже двічі відмовлялася зареєструвати ініціативну групу із проведення всеукраїнського референдуму про вступ України в Митний союз.

Раніше міністр юстиції Олена Лукаш повідомляла, що КПУ завалила ЦВК підписами фантомів, померлих і неповнолітніх.powered by lun.ua