Глава МЗС Литви: Європа хоче від Януковича ясності

Неділя, 15 грудня 2013, 12:52

Брюссель чекає від Києва оцінки Угоди про асоціацію на предмет відповідності національним інтересам і чіткої позиції щодо його підписання.

Про це заявив міністр закордонних справ головуючої в ЄС Литви Лінас Лінкявічюс в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

Він заявляє, що після цього ЄС має намір виробити свою позицію щодо України.

"Після недавніх коментарів президента (Януковича - ред.) нам потрібна ясність. Зараз складно говорити про підготовку до підписання, якщо існує така оцінка", - сказав Лінкявічюс.

"Але якщо буде сказано, що те, що ми робили, суперечить інтересам країни, важко сподіватися на підписання, про нього навіть не логічно думати", - додав він.

При цьому Лінкявічюс висловив упевненість, що цей договір корисний для України, "скеровує країну на шлях модернізації і ставить її на рейки асоціації з Європою".

"Але, як я вже сказав, я почув інші коментарі від президента, і це бентежить. Я сподіваюся, що хтось не точно висловився, чи це оцінка була передчасною" , - заявив він.

Міністр закордонних справ Литви конкретизував, що в Європейському Союзі "хотіли б дізнатися , куди прийшли" у відносинах з Україною.

Він нагадав, до останнього моменту Європа сподівалася на підписання угоди у Вільнюсі, але в останній момент все перенеслося.

"Я питаю у вас, хто може гарантувати, що це знову не те ж саме?", - запитує Лінкявічюс.

"Тим більше, що після таких коментарів, який сенс говорити в Брюсселі про Угоду, її втілення і наслідки, якщо воно, за оцінкою, якщо вона остаточна, суперечить інтересам країни? Тому потрібна ясність", - додав він.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: