НАТО: після Криму вести справи з РФ як раніше неможливо

Субота, 22 березня 2014, 09:21

Після кримських подій НАТО не може вести справи з Росією як раніше.

Про це заявив генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен, виступаючи на Брюссельському форумі,  повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Військове вторгнення Росії в Україну являє собою найсерйознішу кризу в Європі з моменту падіння берлінської стіни. Поставлено під питання наше бачення Європи єдиної, вільної і такої, яка живе у мирі", - зазначив генсек НАТО.

"Ми не можемо продовжувати роззброюватися в той час, коли увесь інший світ накопичує озброєння, а дехто брязкає зброєю на наших кордонах", - зазначив Фог Расмуссен.

За його словами, оскільки ситуація в Криму - не поодинокий інцидент, "він стає моделлю поведінки, військового тиску і заморожених конфліктів поблизу наших кордонів: Придністров'я, Південна Осетія, Абхазія, а тепер Крим".

"Всі ці конфлікти об'єднує одне: одна велика країна в односторонньому порядку вирішує переписати міжнародні закони. В одночас і особисто. І знову створити розділові лінії в Європі через 25 років після того, як вільні народи Європи стерли їх", - зазначив Фог Расмуссен.

"Ми всі сподівалися, що подібного роду ревізіоністська поведінка залишилася у XIX столітті. Але ми бачимо, що вона повернулося у XXI столітті. Вона грунтується на конфронтаціях, а не на співпраці. І становить реальну загрозу глобального світопорядку, заснованому на наших цінностях і правилах , які ми всі домовилися дотримуватися", - заявив генсек НАТО.

За його словами, тому "ми повинні відповісти зараз і в майбутньому. Необхідно ясно дати зрозуміти, що ми не можемо більше вести справи з Росією, як раніше".

"Найважливіше обов'язок НАТО захищати і обороняти наші народи і наші території. Для того, щоб робити це, ми повинні мати усі можливості стримування та протидії загрозам", - заявив Фог Расмуссен і додав: НАТО продовжує залишати відкритими двері для політичного діалогу з Росією.

Разом з тим Фог Расмуссен наголосив на необхідності "нарощування політичного і військового співробітництва" з Україною.

За його словами, це включає надання підтримки в перетворенні українських Збройних сил в сучасну ефективну структуру, підвищення здатності української армії діяти спільно із Збройними силами натовських союзників, а також розширення участі у навчаннях НАТО.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: