Кремль ще не дозволив кримським татарам відзначати річницю депортації - Джемілєв

Неділя, 11 травня 2014, 10:56

Кримська "влада" досі не дала офіційного дозволу на проведення траурного мітингу з нагоди 70-річчя депортації на центральній площі в Сімферополі 18 травня.

Про це в інтерв'ю ''Ехо Москви'' повідомив лідер кримськотатарського народу, нардеп Мустафа Джемілєв.

"Досі 'влада' не дала офіційного дозволу на проведення цього траурного заходу на центральній площі. Вони наполягають на тому, що вони теж хочуть брати участь зі своїми прапорами. А це неприпустимо, ми не сприймаємо окупацію, ми не будемо на своєму траурному мітингу дозволяти, щоб там були російські прапори'', - заявив Джемілєв.

За його словами, там традиційно можуть бути прапори національної й українські.

''А на українські прапори вони, знаєте, як бики на червону ганчірку (реагують)'', - додав Джемілєв.

У зв'язку з цим лідер кримських татар не виключає сутичок на річницю депортації.

"Якщо, скажімо, не дозволять, то все одно збереться народ, але не виключені сутички … з правоохоронними органами або тими бандами, які вони там зберуть'', - зазначив політик.

''Якщо дозволять і захочуть, скажімо, самі брати участь і зачитувати якісь чиїсь послання, то не можна гарантувати, яка буде реакція цих 30-40 тисяч людей (кримських татар), які зберуться там'', - підкреслив Джемілєв.

Як відомо, раніше Джемілєв заявляв, що  не виключає силового розгону демонстрацій кримських татар в День депортації 18 травня.

"Ми будемо робити все можливе, щоб акції протесту кримських татар носили ненасильницький суто демократичний характер. Але якщо буде застосовуватися груба сила з боку окупаційної влади, то відповідна реакція може бути різною. І тут утримати своїх співвітчизників Меджліс навряд чи зможе", - підкреслив він.

Раніше призначена Кремлем на посаду прокурора Криму Наталія Поклонська заявила, що за фактами "незаконних публічних акцій" в Армянську під час зустрічі кримськими татарами Мустафи Джемілєва прокуратура Криму направила 2 постанови до Слідчого комітету і ФСБ "для організації кримінального переслідування стосовно винних осіб".

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування