Путін: Роззброювати терористів безглуздо через "Правий сектор" і Майдан

14 переглядів
Вівторок, 24 червня 2014, 19:19

Президент Росії Володимир Путін вважає безглуздим вимагати роззброєння від бойовиків на сході України, в той час як українські радикали нібито, як і раніше не роззброєні.

Про це він сказав на прес-конференції у Відні, передає російський "Інтерфакс".

"Потрібно не вимагати роззброєння, тим більше у східній частині України, тим більше що радикальні сили типу "Правого сектора" та інших радикалів не роззброєні досі, хоча багато разів про це говорили і обіцяли, що ці незаконні по суті справи формування складуть зброю. Вони зброю не склали, навіть Майдан досі не звільнили", - заявив Путін.

"Вимагати в таких умовах складення зброї з боку ополченців, на мій погляд, просто безглуздо", - додав президент.

Путін пояснив, що "вони (терористи), згадуючи те, що сталося в Одесі, відповідають: "Ми сьогодні складемо зброю, а завтра нас всіх спалять живцем".

Разом з тим російський лідер підкреслив, що пропозиція про перемир'я і початок переговорів є правильною.

Однак він вважає, що зробленого поки в Україні для врегулювання кризи ще недостатньо.

"На мій погляд, і я і йому (президенту України Петру Порошенко) про це сказав: того, що досі зроблено, недостатньо, щоб домогтися дійсно виходу з кризи. Бо сказати тільки, що ми зупиняємо бойові дії на сім днів, а хто за сім днів не роззброїться, буде знищений, - це не шлях до миру", - сказав Путін.

Він зазначив, що оголошене перемир'я "таки важливий крок у потрібному напрямку". "Сподіваємося, що перемир'я буде продовжене", - додав президент РФ.

Крім того, Путін заявив, що Росія не висуває попередніх умов для початку переговорів між Києвом і представниками сходу України.

"По-перше, ми жодних попередніх умов під час переговорів між київською владою і сходом України не висуваємо. Насамперед, тому, що Росія не є стороною в цьому конфлікті", - сказав він.

Разом з тим він підкреслив, що неможливо обійтися без того, що переговори повинні початися "про майбутній устрій самої України із забезпеченням законних прав та інтересів тих людей, які проживають на південному сході країни".

У понеділок у Донецькій обласній державній адміністрації відбулися багатосторонні переговори між представниками України, самопроголошених Донецької та Луганської "народних республік" та Російської Федерації.

У переговорах взяли участь посол РФ в Україні Михайло Зурабов, представник чинного голови ОБСЄ Хайді Тальявіні, другий президент України Леонід Кучма, глава громадської організації "Український вибір" Віктор Медведчук, представник "ДНР" Олександр Бородай, лідер проросійського руху "Юго-Восток" Олег Царьов і представники "ЛНР".

Представники "ДНР" і "ЛНР" погодилися на відповідне припинення вогню до часу, зазначеного президентом України - 27 червня. 

Раніше уповноважений президента з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко повідомляла, що представники терористичних організацій "Донецька народна республіка" та "Луганська народна республіка" не будуть допущені до "круглого столу" переговорів, ініційованого Порошенком.

Шевченківський райсуд Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури про взяття під варту низки представників терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР", в тому числі й Бородая.

Окрім того, раніше досудове розслідування встановило, що Царьов у період березня-квітня 2014 року умисно, відкрито, застосовуючи в тому числі засоби масової інформації, вчиняв публічні заклики до насильницької зміни влади і повалення конституційного ладу України.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua