МЗС: український консул практично "штурмує" СІЗО, де сидить Савченко

Вівторок, 15 липня 2014, 16:18

Російська сторона продовжує не допускати до незаконно ув'язненої льотчиці Надії Савченко українського консула.

Про це повідомив на брифінгу у вівторок заступник директора департаменту інформаційної політики МЗС Василь Зварич.

Він нагадав, що за дорученням президента Петра Порошенка українська сторона проводить переговори з росіянами щодо допуску до Савченко "хоча б консула" і на словах росіяни погодилися.

"Але сьогодні ми знову маємо справу з тим, що слова російської сторони розходяться з діями. Сьогодні впродовж цілого дня і досі український консул продовжує перебувати у місті Воронеж, практично намагається штурмувати СІЗО, в якому знаходиться громадянка України, але безуспішно", - розповів Зварич.

"Російська сторона не допускає консула, а відтак ми продовжуватимемо наші зусилля дипломатичними каналами", - додав він.

Зварич також наголосив, що українські дипломати вживають усіх заходів, щоб консул був допущений до ще одного незаконно ув'язненого українця Олега Сенцова.

"Незважаючи на численні звернення МЗС щодо Сенцова та інших українських громадян, ув'язнених у місті Москва, компетентні органи Росії до цього часу не надали дозволу на відвідання громадян України українським консулом", - повідомив речник МЗС.

Раніше, глава адміністрації президента Росії Сергій Іванов пообіцяв забезпечити доступ консула до льотчиці Надії Савченко, яку терористи взяли у полон на Сході України та вивезли до Росії.

Як відомо, терористи взяли Савченко у полон на Сході України. Пізніше з'ясувалося, що вона знаходиться у слідчому ізоляторі в російському Воронежі.

Суд Новоусманського району Росії заарештував її на два місяці — до 9 вересня.

Українська правдаpowered by lun.ua