Автобус під Волновахою пошкодили ракетою, буде спільне розслідування - ОБСЄ

Четвер, 15 січня 2015, 08:33

Військові представники Росії та України в Спільному центрі з контролю і координації, а також керівництво т. зв. "ДНР" погодилися провести спільне розслідування обстрілу автобуса з мирними жителями під Волновахою 13 січня.

Про це йдеться в останньому звіті спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

У ньому зазначається, що "13 січня орієнтовно о 14:35 за місцевим часом місцева дорожня поліція підтвердила місії ОБСЄ, що ракета типу "Град" розірвалася біля цивільного автобуса, коли він зупинився на КПП українських збройних сил орієнтовно за 2 кілометри на північ від Волновахи".

Спостерігачі ОБСЄ прибули туди о 17:45 і стали свідками того, як з автобуса витягли двох загиблих пасажирів. Автобус був подірявлений осколками від вибуху ракети, який, за оцінкою спостерігачів, стався приблизно за 12-15 метрів від автобуса.

Представники моніторингової місії відвідали шпиталь у Волновасі, співробітники якого підтвердили, що 10 пасажирів автобуса загинули на місці, а двоє померли пізніше в лікарні. Ще 17 пасажирів дістали поранень.

"На пропозицію спеціальної моніторингової місії український генерал-майор, який є головою української групи в Спільному центрі з контролю і координації, та російський генерал-майор, представник Збройних сил РФ у центрі, а також керівництво "Донецької народної республіки" погодилися провести спільне розслідування під керівництвом центру", - зазначено у звіті.

У ньому сказано, що паралельно "моніторингова місія продовжить спостереження і зробить свої висновки щодо інциденту".

У прес-службі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (СММ ОБСЄ) агентству "Інтерфакс-Україна" повідомили, що спостерігачі ОБСЄ не проводитимуть самостійного розслідування злочину поблизу Волновахи.

"СММ не провадить самостійних розслідувань, а тільки здійснює спостереження за ситуацією і веде її моніторинг", - пояснила прес-аташе місії СММ ОБСЄ Ірина Гудима.

Вона зазначила, що результати цього моніторингу, у випадку їх важливості, можуть потім лягти в основу відповідного розслідування.

Раніше заступник голови місії ОБСЄ на сході України Олександр Хуг підтвердив створення спільного органу для розслідування обстрілу пасажирського автобуса поблизу Волновахи.

"Наша місія виступила з ініціативою для зацікавлених сторін заснувати спільний орган, до складу якого входитимуть представники спільного центру з контролю і координації від України, Росії та "ДНР" з метою проведення ними спільного незалежного розслідування того, що сталося", - заявив він на брифінгу в Донецьку.

Про створення відповідної робочої групи раніше повідомило "Інтерфаксу" джерело в керівництві "ДНР". За його словами, "існує домовленість про створення багатосторонньої робочої групи, до її складу увійдуть представники ОБСЄ, "ДНР", України й Росії" і вона "розслідуватиме події поблизу Волновахи".

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...