ГПУ просить Раду дозволити взяти під варту суддів Вовка, Царевич і Кицюка

18 переглядів
Четвер, 12 лютого 2015, 13:29

Генпрокурор Віктор Шокін просить Верховну Раду дати згоду на затримання та взяття під варту трьох суддів Печерського райсуду Києва Оксани Царевич, Віктора Кицюка та Сергія Вовка.

Як повідомляє прес-служба ГПУ, він подав до парламенту відповідне подання, а кримінальні провадження розслідує слідчий відділ прокуратури Києва.

Також Шокін ініціював перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів України відсторонення вказаних суддів із займаних посад.

Як відомо, ці судді за влади Віктора Януковича розглядали справи тоді опозиційних політиків Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

Зокрема, Царевич та Кицюк були слідчими суддями у справі про вбивство Євгена Щербаня, у якій проходила й Тимошенко. Також Царевич разом із Сергієм Вовком і Ганною Медушевською входили в колегію суддів у першій справі Луценка.

Генпрокуратура нагадує, що судді Царевич та Кицюк підозрюються у тому, що вони, зловживаючи службовим становищем, навмисно порушуючи вимоги закону, постановили завідомо неправосудні рішення у справах про адміністративне правопорушення.

Таким чином вони незаконно притягнули до адміністративної відповідальності декілька осіб у січні минулого року.

Їхні дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 375 Кримінального кодексу України – винесення суддею (суддями) заздалегідь неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах.

Суддя Вовк підозрюється у винесенні заздалегідь неправосудного рішення у цивільній справі, яким позбавив законного власника його майна. Вказане кримінальне правопорушення кваліфікується за ч. 2 ст. 375 КК України.

Як відомо, Вища кваліфікаційна комісія суддів відмовилася відсторонити від посади суддів Печерського райсуду Києва Царевич і Кицюка.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua