Савченко залишила собі тільки воду - сестра

П'ятниця, 20 лютого 2015, 16:43

Українській льотчиці Надії Савченко не дозволили продовжити зустріч із сестрою через те, що вони розмовляли українською. Запланована на 40 хвилин зустріч протривала лише 8 хвилин.

Про це під час брифінгу повідомила сестра Савченко Віра, передає УНІАН.

Вона зазначила, що позавчора мала зустріч з Надією 8 хвилин, хоча передбачалося 40 хвилин, але оскільки вони розмовляли українською мовою, то зустріч перервана.

Віра розповіла, що "на вигляд Надя схудла більше, як була на суді".

Вона також наголосила, що до Савченко в СІЗО було допущено "якихось невідомих німецьких лікарів", котрі пізніше на російському телебаченні заявили, що все добре і вона "рівномірно і тихенько помирає".

"Надію це обурило, і це стало причиною повної відмови від будь-яких коктейлів, уколів глюкози, і вона буде вживати тільки воду".

Віра зазначила, що з України прибув лікар оглянути Надію Савченко, але його до неї не допустили.

Сестра повідомила, що на сьогодні вага Савченко становить 57 кг і вже йде 70-й день голодування.

Вона зазначила, що у Савченко почалися проблеми із щитовидною залозою, і від цього вона весь час мерзне. "Це єдина Надіна скарга, що вона постійно мерзне", - сказала Віра, підкресливши, що Надя ніколи не скаржиться.

У свою чергу народний депутат Сергій Власенко повідомив, що фракція звернулася до учасників "нормандської четвірки" з проханням у першорядному порядку вирішити питання негайного звільнення народного депутата України, члена ПАРЄ Надії Савченко.

За словами Власенка, депутати фракції вважають, що особи, причетні до незаконного переслідування української льотчиці та до знущань над нею, мають підпадати під дію міжнародних санкцій за прецедентом "списку Сергія Магнітського".

"Ми подаємо до відповідних європейських інституцій, до чотирьох учасників "нормандського формату", а також до Конгресу та Сенату США список Савченко за аналогією зі списком Магнітського. Події з Магнітським відбувалися в тому самому СІЗО, де зараз перебуває Надія Савченко", - заявив депутат, передає сайт "Батьківщини".

При цьому не уточнюється, хто саме входить до списку.powered by lun.ua