СК РФ припускає, що Нємцов став сакральною жертвою. Шукають "український слід"

Субота, 28 лютого 2015, 11:50

Вбивство російського опозиціонера Бориса Нємцова могло стати сакральною жертвою, провокацією для дестабілізації політичної обстановки в країні.

Про це заявили в Слідчому комітеті РФ.

"На сьогоднішній момент слідство розглядає кілька версій: вбивство як провокація для дестабілізації політичної обстановки в країні, і фігура Нємцова могла стати своєрідною сакральної жертвою для тих, хто не гребує жодними методами для досягнення своїх політичних цілей. Ретельно відпрацьовується також і версія, пов'язана з ісламсько-екстремістскім слідом", - йдеться в заяві СК.

Також в СК РФ заявили, що слідство має відомості, що Нємцов отримував погрози у зв'язку з його позицією щодо розстрілу редакції журналу Charlie Hebdo в Парижі.

Водночас представник СК РФ Володимир Маркін заявив, що за фактом вбивства Нємцова порушено кримінальну справу за двома статтями - за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 105 КК РФ (вбивство) і ст. 222 КК РФ (незаконний обіг зброї).

За словами Маркіна, слідство перевіряє усі версії вбивства Нємцова, у тому числі - про зв'язок з внутрішньоукраїнськими подіями. 

"Крім того, перевіряється версія, пов'язана з внутрішньоукраїнськими подіями. Не секрет, що серед обох конфліктуючих сторін є дуже радикальні персонажі, що не підкоряються ніякий владі", - йдеться в повідомленні СК РФ.

Раніше 5 канал повідомив з посиланням на речника столичного управління поліції Москви, що у момент вбивства Нємцов прогулювався по Василівському мосту разом зі знайомою, яка приїхала з України.

В цей час з однієї з автівок, що проїжджали повз, було здійснено кілька пострілів, чотири кулі потрапили Нємцову у спину, поранення були несумісні з життям.

В СК РФ також повідомили, що не виключені версії, пов'язані з комерційною діяльністю Нємцова і особистою неприязню до нього, а також і інші побутові версії.

"Усі вони будуть ретельно перевірені", - заявили в СК РФ. 

Згідно з повідомленням, слідчі допитують свідків та очевидців події.

"Крім супутниці Бориса Нємцова, яка знаходилася безпосередньо з ним на Великому Москворецькому мосту, є й інші очевидці цього злочину, які також дають необхідні свідчення", - повідомляє слідство.

"Те, що злочин було ретельно сплановано, не викликає жодних сумнівів, так само як і місце, обране для вбивства", - підкреслили в СК.

Тим часом  у мережі ширяться серії повідомлень користувачів, більше схожі на "ботів",  які дублюють дві з трьох версій слідства, озвучених СК РФ. 

 
 

Як відомо,  в ніч на 28 лютого у Москві  вбито російського опозиціонера Бориса Нємцова. Невідомий чотири рази вистрілив в політика. Від поранень Нємцов помер на місці. 

В інтерв'ю від 10 лютого Нємцов заявляв, що побоюється, що президент Росії Володимир Путін "замовить" його за опозиційні висловлювання.

Вбивство Нємцова відбулося за день до опозиційного маршу "Весна", запланованого на 1 березня. 

РИА Новостиpowered by lun.ua