СБУ: На Донбасі багато бойовиків хочуть перейти на українську сторону

П'ятниця, 10 квітня 2015, 14:04

Багато бойовиків на Донбасі хочуть скласти зброю і шукають спосіб, як вийти з окупованих територій.

Про це повідомляє СБУ з посиланням на двох бойовиків формування "ЛНР", які втекли від своїх ватажків та шукали захисту в українських правоохоронців.

"У незаконних воєнізованих формуваннях багато людей, які хотіли б скласти зброю й перейти на територію, контрольовану Україною, і шукають спосіб це зробити", - розповіли бойовики.

"Вони (ватажки бойовиків - УП) не платять зарплатню, а за якісь "бока" б'ють і принижують. Люди бояться, що там залишились родини, і вони не знають, як перейти в українську армію", - сказав інший бойовик.

Ці "перебіжчики" здалися українським військовим на блокпосту неподалік м. Золоте Луганської області.

 

У ході перевірки оперативники СБУ встановили, що в обох втікачів, як і у багатьох інших бойовиків т.зв. "Армії Південного Сходу", кримінальне минуле. 26-річний мешканець м. Брянки двічі відбував покарання за крадіжки. 40-річний житель Свердловська Луганської області відсидів 11 років за умисне вбивство.

Старший з бойовиків зізнався, що пройшов спеціальну підготовку у російських інструкторів у м. Єйськ (РФ). Кадрові офіцери російської армії вчили поводитись зі складною військовою технікою. За 10 днів він отримав спеціальність оператора-командира зенітно-ракетного комплексу "Стріла-10М". Такі протиповітряні комплекси постачалися терористам з території Росії.

Він також розповів про факти побиття та приниження з боку ватажків незаконних воєнізованих формувань. У покарання за якусь провину "п’яні солдати та командири" били його півтори доби, потім ще стільки ж тримали в залізній клітці.

"Тим, хто ще не наважився залишити лави бойовиків, СБУ нагадує, що згідно зі ст. 258-3 Кримінального кодексу України, особа, яка добровільно повідомила правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяла її припиненню або розкриттю злочинів, якщо в її діях немає складу іншого злочину, звільняється від кримінальної відповідальності", - додали в СБУ.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування