Порошенко: в Україні завжди буде лише одна державна мова

Вівторок, 26 травня 2015, 13:38

Єдиною державною мовою в Україні була і залишається українська мова.

Про це в ході церемонії нагородження переможців 15-ого Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика заявив президент Петро Порошенко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"В Україні була і є, і завжди буде єдина державна мова – наш з вами українська мова. І Революція гідності, і боротьба проти російської агресії показали ціну словоблудству, яке відводило нашу державу від цього рішення", – сказав він.

"Громадська єдність у мовному питанні було завжди. І це не було результатом державної політики", – додав президент.

За його словами, завжди були спроби використовувати мовне питання для розколу держави.

"Що зараз об'єднує нашу націю, державу, народ? Мова... І це не було результатом дій політики. Ми надивилися на маніпуляції цих самопроголошених захисників мов нацменшин, на їх цинічні маніпуляції з європейськими хартіями, але цим не вдасться розколоти наше суспільство", – підкреслив Порошенко.

На переконання президента, єдність українського народу стала результатом консенсусу.

"Громадяни, які розмовляли на різних мовах, вирішили: тепер всі наші діти будуть вчити українську мову", – сказав він.

"Вибір української мови був вибором молодого покоління. Саме молодь зробила вибір і тепер демонструє його і захищає... Анексія і агресія – це результат безсилля зупинити цей процес (єднання нації – ред.)... Українці є гідними нащадками тих, хто боровся проти указів і циркулярів, які різні імперії хотіли позбавити наш народ мови, а значить – нашої душі", – резюмував Порошенко.

Як відомо, мантра про нібито захист прав російськомовного населення стала однією з формальних причин для анексії Росією Криму та розв'язування війни на Донбасі.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування