Шокін розповів, скільки свободи йому дав Порошенко

Середа, 27 травня 2015, 11:10

Генпрокурор Віктор Шокін переконує, що тепер він не погоджує з президентом жодні кадрові призначення в прокуратурі, як це робили всі до нього.

Про це він заявив в інтерв'ю "Голосу України".

Шокін заявив, що його призначення ініціював колишній генпрокурор Віталій Ярема.

"Я дізнався про це тільки тоді, коли ми з ним (Яремою – ред.) приїхали до президента. Віталій Ярема подав рапорт про свою відставку, і в тому рапорті було написано, що він просить призначити генпрокурором свого заступника Шокіна Віктора. Я був трохи здивований, бо хоч ми з паном Яремою співпрацювали, але в багатьох питаннях однодумцями не були", - розповів Шокін.

"До цього в мене не було співбесід з президентом. Коли я прийшов до нього, бо мусив мати своє розуміння майбутньої роботи, він мені сказав: роби згідно з законом", - додав він.

Шокін розповів, що для нього головним питанням було призначення кадрів в прокуратурі.

"Існувала усталена практика, відповідно до якої прокурорські кадри погоджувалися нагорі... Я сказав президентові: ви мені довірили, дайте мені можливість формувати кадри відповідно до свого бачення і розуміння. Тоді я зможу відповідати за них і за роботу прокуратури. Президент погодився", - переконує очільник ГПУ.

"Усіх: прокурорів областей, їх заступників – я призначав сам. Я не йшов до президента, не дзвонив йому, не питав – можна чи ні, не водив людей і не показував резюме. Наскільки мені відомо, до мене це робили всі генпрокурори без винятку", - додав він.

Як відомо, до свого призначення генпрокурором Шокін був заступником Віталія Яреми із "кадрового пакету Порошенка" і курував так званий "міліцейський блок", слідство в МВС, СБУ, податковій, а також оперативно-розшукову діяльність.

Верховна Рада підтримала призначення Віктора Шокіна новим генеральним прокурором 10 лютого конституційною більшістю голосів.

Українська правда

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.
Усі новини...