Матіос про Іловайськ: сакральних жертв я не назву, потрібен час

П'ятниця, 14 серпня 2015, 17:44

У Військовій прокуратурі потребують додаткового часу для надання процесуальної оцінки діям керівників сил АТО під час виходу з Іловайська.

Про це повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, представляючи результати експертизи.

"Основні прізвища, які б хотіло почути сьогодні суспільство в якості сакральних жертв я не назву. Тому що основним висновком комплексної військової експертизи без жодних інсинуацій та натягування є те, що з урахуванням навіть тих порушень, настанов і статутів чи наказів озвучені втрати зумовлені вторгненням на територію України 23 та 24 серпня підрозділів ЗС РФ чисельністю в понад 3,5 тисячі осіб", - зазначив він.

За словами Матіоса, додатковий час необхідний для того, щоб співставити результати експертизи з документами СБУ та інших правоохоронних органів.

Зокрема це потрібно для встановлення фактів дій  або бездіяльності кожного конкретного відповідального командира.

Переліку цих дій Матіос не оприлюднив, оскільки в експертизі вони базуються на документах з грифом "цілком таємно".

"У зв'язку з необхідністю опрацювати усі інші матеріали кримінальних проваджень, які є в інших правоохоронних органах, і насамперед в СБУ із урахуванням висновків експертів слідство по кримінальному провадженню по Іловайську потребує додаткового часу для визначення, чи підпадають під нинішній кримінальний кодекс порушення засад, настанов, статутів з боку керівництва АТО, а також начальників секторів", - сказав він.

"У нормативних документах відображені дії усіх, хто був причетний до виходу з Іловайська. Обов'язково буде надана процесуальна оцінка діям начальника Генштабу Муженка, начальника штабу АТО генерала Назарова, начальника сектора Б генерал-лейтенанта Хомчака, а також діям начальника сектору "Д" генерала Литвина, які дуже сильно критикувалися в суспільстві, але не знайшли свого підтвердження у матеріалах кримінального провадження і висновках експертизи", - зазначив він.

Українська правда

powered by lun.ua