У РФ не будуть відкривати справу по нападу бойовиків на російського спецкора

Вівторок, 18 серпня 2015, 03:03

Слідчий комітет Росії відмовився порушувати кримінальну справу за фактом нападу на спеціального кореспондента "Нової газети" Павла Канигіна.

Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті газети в понеділок.

Як наголошується в повідомленні, після того як в червні 2015 року спеціальний кореспондент Павло Канигін був захоплений досі не відомими силовиками "ДНР", побитий і видворений з території самопроголошеної "республіки", редакцією "Новой" в Слідком РФ було направлено заяву про злочин з вимогою порушити кримінальну справу за кількома статтями КК.

"Статті такі: перешкоджання журналістській діяльності, побої, перевищення службових повноважень із застосуванням насильства і зброї, погроза вбивством, незаконне позбавлення волі, наклеп з використанням службового становища", - пише газета.

"І ось через півтора місяці нам прийшла відповідь: "Ваша заява про застосування насильства щодо Канигіна, що надійшла до Слідчого комітету РФ, розглянута. Інформую, що за даним фактом співробітниками органів внутрішніх справ проведено перевірку в порядку стт. 144 і 145 КПК РФ, за результатами якої 26 червня прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи ", - йдеться в листі Слідчого комітету, опублікованому на сайті газети.

У редакції відзначають, що на початку цього року СК РФ порушив кримінальну справу за статтями "викрадення людини" і "перешкоджання професійній діяльності журналіста" за фактом затримання журналістів "LifeNews", "НТВ", "Першого каналу" в Україні.

У "Новій газеті" також зазначили, що за всіма цими фактами тут же була реакція Слідкома і порушення кримінальних справ.

"Ми припускали, що все, що відбулося з Павлом Канигіним не просто підпадає під подібні прецеденти, а робить порушення кримінальної справи неминучим: слава богу, на відміну від Павла, журналістам Першого каналу, НТВ і LifeNews не загрожували зброєю, не били, скованих наручниками, не звинувачували у вживанні наркотиків", - йдеться в заяві.

У газеті також підкреслили, що будуть оскаржувати відмову.

Нагадаємо, в червні бойовики "ДНР" затримали кореспондента російської "Нової газети" Павла Канигіна.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: