Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Перейменування Дніпропетровська не повинно нав'язуватися – Філатов

Середа, 18 листопада 2015, 23:58

Представник партії УКРОП Борис Філатов заявив, що перейменування Дніпропетровська не повинно нав'язуватися, коли більшість людей виступає проти нього.

Про це Філатов, який набрав більшість голосів на виборах мера Дніпропетровська, повідомив на прес-конференції, передає "Радіо Свобода".

За його словами, питання про перейменування міста має вирішуватися на місцевому рівні.

"Якщо говоримо про децентралізацію і передачу повноважень на місця, то необхідно чути людей, чути громаду. Ми будемо максимально розвивати цю сферу, починаючи від подачі електронних петицій і закінчуючи місцевими та районними референдумами. Якщо люди не хочуть, щоб місто перейменовували, ми не маємо права нав’язувати їм. Я провів зустріч із 49 тисячами людей, із них 90% виступає проти перейменування", - сказав Філатов.

Він також заявив, що питання перейменування вулиць у Дніпропетровську буде розглядатися окремо по кожній вулиці.

"Це питання, яке потрібно вирішувати з хірургічною точністю, а не розмахуванням шашками. Якщо мова йде про конкретних "людожерів" на кшталт Косіора або Дзержинського, то ніяких питань тут не виникає", - сказав він.

Перейменування вулиць, районів чи й міст, назви яких пов’язані з колишнім комуністичним режимом, вимагає закон про засудження комуністичного й нацистського режимів, який ухвалила Верховна Рада України у квітні 2015 року.

 Зокрема, у Дніпропетровську мають бути перейменовані понад 300 вулиць, більшість районів міста й саме місто – його нинішня назва є на честь радянського діяча Григорія Петровського, якого вважають одним із організаторів Голодомору 1932–33 років.

Рішення щодо нових назв вулиць мала ухвалити міська рада до 21 листопада, а рішення щодо назви міста – Верховна Рада України.

Водночас у Дніпропетровську, за результатами опитувань, більшість мешканців не бажає перейменування міста.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: