Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

ОДА: Енергопостачання Херсонщини відбувається за резервними схемами

Неділя, 22 листопада 2015, 10:46

Енергопостачання прикордонних районів Херсонської області відбувається за резервними схемами, енергопостачання Криму припинено.

Про це 22 листопада повідомили у Херсонській ОДА.

У свою чергу у НЕК "Укренерго" повідомили, що бригадами "Південної ЕС" вже має бути завершено заземлення ЛЕП для гарантування безпеки людей в охоронних зонах ліній.

"Компанія веде переговори з учасниками енергетичної блокади Криму про можливість проведення ремонтних робіт", - зазначили в "Укренерго". 

За даними "Укренерго", сигнал про відключення двох ліній 330 кВ "Каховська-Островська" і 330 кВ "Каховська-Джанкой", за якими поставлялася електроенергія в Крим, поступив о 23.20 суботи.

Обидві ЛЕП відключилися в результаті спрацьовування системи релейного захисту, спроба повторного включення була неуспішною.

За попередньою інформацією лінії були пошкоджені внаслідок підриву.

Як відомо, вранці 20 листопада внаслідок підривів були пошкоджені ЛЕП 330 кВ "Мелітополь-Джанкой" і ЛЕП 220 кВ "Каховка-Титан".

Вибух на опорі ЛЕП вже відбувався на початку жовтня. Тоді подача електрики в Крим не припинялася. В ніч  на 17 листопада в районі пункту пропуску Чонгар в Херсонській області дві опори ЛЕП, якою електроенергія поставляється в окупований було підірвано повторно.

21 листопада у Херсонській області біля завалених в результаті підриву опор ЛЕП кримськотатарські активісти, які намагаються перешкодити їх відновленню, були оточені озброєним спецназом.

У своєму Facebook Ілля Ківа - голова департаменту Нацполіціі протидії наркозлочинності Ілля Ківа, який 21 листопада перебував на місці конфлікту в Херсонській області - заявив: "Основне завдання була зберегти життя протестувальникам, які знаходяться в зоні ураження, у випадку падіння підірваної опори, по якій досі подається електрика напругою 350 000 вольт - загинуть усі хто перебуває 500 метрах від неї".

Айдер Муждабаєв з посиланням на учасників "блокади Криму" повідомив, що на адмінкордоні з Кримом під час виконання своїх професійних обов'язків спецназівці побили кореспондента ATR Гульсум Халілову.

Ленур Іслямов, який перебуває на Херсонщині та бере участь у блокаді Криму, заявив, що під час сутичок з правоохоронцями "більше за всіх постраждали молоді дівчата та жінки".

За повідомленням активістів з місця подій на Херсонщині, травми під час сутичок з силовиками отримали 6 чи 7 осіб.

У свою чергу Ківа заявив, що  під час сутичок  активісти напали на силовиків та завдали їм тілесних ушкоджень, а "усі заяви про побиття протестуючих - повна провокація і брехня, підтвердження найближчим часом ви почуєте від самих протестуючих". 

Кримськотатарські активісти провели мітинг під адміністрацією президента України на вул. Банковій із закликом не допустити кровопролиття на Херсонщині. 

Після зустрічі із президентом Петром Порошенком лідер кримських татар, нардеп Мустафа Джемілєв заявив, що конфлікт між силовиками та активістами "громадянської блокади Криму" -  "непорозуміння" через те, що не було узгодженості дій.

Українська правда

Інтерфакс-Україна

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: