ГПУ надала Росії матеріали по Савченко - адвокат Новіков

Вівторок, 24 листопада 2015, 00:23

Генпрокуратура України направила російській стороні матеріали, які, на думку захисту, можуть довести невинність Савченко.

Про це повідомляє адвокат Надії Савченко Ілля Новіков, передає Радіо Свобода.

"Документи, які зібрала українська сторона, були направлені в Генеральну прокуратуру Росії у відповідь на запит, що надійшов раніше. Таку ж папку отримає Донецький суд. Прийме суддя представлені матеріали чи ні - подивимося. Якщо ні, ми зробили все, що могли", - сказав Новіков в понеділок, 23 листопада, після завершення судового засідання у справі Савченко.

Серед матеріалів, які українська сторона передала Генпрокуратурі Росії, схема вишки, з якої, за версією російської сторони, Надія Савченко нібито корегувала вогонь. Вишка є 40-метровою спорудою, діаметр у верхній частині якої всього 30 сантиметрів. Як повідомляє кореспондент Радiо Свобода, під час слухань у понеділок 23 листопада можливість коригування з такої вишки викликала здивування у головуючого судді Леоніда Степаненко.

Крім того, в матеріалах української сторони є експертиза дзвінків Надії Савченко 17 червня 2014, яка, на думку захисту, доводить, що її взяли в полон бойовики батальйону "Зоря" угруповання "ЛНР" ще до початку обстрілу, під час якого загинули російські журналісти .

Нагадаємо, російське слідство звинувачує Савченко за статтями "вбивство" і "замах на вбивство".

Савченко заявляє, що вона була викрадена на території Украині і передана російським спецслужбам.