Охендовський до всіх рішень судів вже вважає Вілкула мером Кривого рогу

П'ятниця, 27 листопада 2015, 17:46

Голова ЦВК Михайло Охендовський заявляє, що суд поставив остаточну крапку у ситуації в Кривому Розі, і Юрій Вілкул є законним мером міста.

Про це Охендовський заявив на брифінгу в п'ятницю.

Він повідомив, що в Дніпропетровську суд виніс рішення і встановив, що "всі 20 заявлених позовних вимог не підтверджуються відповідними доказами".

"Тож юридична крапка, на наш погляд, в цьому питанні вже поставлена", - зазначив Охендовський.

Він додав, що у провадженні Дніпропетровського апеляційного адмінсуду перебуває скарга щодо рішення суду першої інстанції щодо проведення повторного підрахунку голосів на 21 спеціальній виборчі дільниці, рішення суду очікується або у пятницю, або у суботу.

"Але тим не менше, можна сказати, що є юридичний документ, рішення суду, яке набрало законної сили, яке підтвердило законність встановлення результатів виборів Криворізького міського голови", - зазначив він.

"І вже зараз можна сказати про те, що те, що відбувалося з політичної точки зору навколо цих виборів було нічим іншим, як спробою фальсифікації фальсифікацій результатів виборів. Деякі політичні сили робили політичні заяви про наявні у них докази фальсифікацій результатів виборів, всі ці заяви не підтвердилися під час судового розгляду відповідного питання", - зазначив Охендовський.

"Сподіваємось, що найближчим часом ситуація повністю повернеться в правове русло, і обрана криворізька міська рада і міський голова будуть в законний спосіб виконувати свої повноваження", - зазначив він.

Депутат Єгор Фірсов заявляє, що Охендовський є кумом сина Юрія Вілкула - Олександра.

Як відомо, кандидат у мери Кривого Рогу від партії "Самопоміч" Юрій Милобог оскаржував оголошення мером Кривого Рогу Юрія Вілкула. 

КВУ заявляв, що є достатньо підстав для перерахунку голосів. 

16 листопада, у понеділок, міський виборчком оголосив переможцем виборів у Кривому Розі чинного мера Юрія Вілкула. 

На сайті ЦВК теж з'явилася інформація про перемогу представника "Опозиційного блоку".

Згідно з інформацією, за Вілкула проголосувало 49,25% виборців, за кандидата в мери від партії "Самопоміч" Юрія Милобога - 48,83% виборців.

При цьому Юрій Милобог заявляє про фальсифікації на певних дільницях одного з районів. У 6 з 7 районів лідирує Милобог і лише в одному - Вілкул. При цьому розрив становить 752 голоси.

В "Самопомочі" заявляють, що під час виборів на кількох дільницях були вкидання і каруселі.

У вівторок, 17 листопада, сотні людей прийшли під будівлю, де ТВК мала розглянути скарги Милобога, щоб висловити незадоволення визнанням Юрія Вілкула міським головою.

У середу, 18 листопада, у Кривому Розі відкрили сесію міської ради та представили новим очільником міста Юрія Вілкула, попри те, що скарги Милобога розглянуті не були.

Депутат "Самопомочі" Ярослав Маркевич заявляв, що члени виборчої комісії, які представляють демократичні сили, голосують за відхилення скарг про порушення на виборах мера у Кривому Розі.

Як відомо, "Батьківщина" розпустила свою фракцію у Кривому розі через те, що її члени взяли участь у першому засіданні Криворізької міської ради, на якому попри незавершений підрахунок голосів мером було оголошено Юрія Вілкула.

Українська правда