Україна призупиняє транзит російських вантажівок

39830 переглядів
30
Понеділок, 15 лютого 2016, 11:11

Україна призупиняє транзитні переміщення вантажних автомобілів Російської Федерації територією України.

За результатами урядової наради, яка відбулася вранці 15 лютого, Міністерство інфраструктури та Міністерство закордонних справ України вживуть відповідні заходи, інформує прес-служба Кабінету міністрів.

"Російська Федерація в порушення правил і процедур Світової організації торгівлі та двосторонньої міжурядової угоди щодо автомобільних перевезень в односторонньому порядку зупинила рух українських вантажних автотранспортних засобів територією Росії", - сказано в повідомленні.

"До моменту отримання пояснень від російської сторони та вирішення даного питання Україна тимчасово припиняє транзитні перевезення вантажними автомобілями, зареєстрованими в Росії, територією України", - заявляє уряд.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк наголосив, що у зв’язку з тим, що РФ порушила правила й процедури СОТ і в односторонньому порядку зупинила переміщення українських вантажівок територією Росії, МЗС України невідкладно направило ноту Росії з вимогою пояснити такі незаконні дії.

"До моменту отримання пояснень та вирішення даного спору Україна тимчасово призупиняє дію транзитних дозволів, виданих для вантажних автомобілів з реєстрацією в Російській Федерації, що тягне за собою тимчасове припинення транзитних перевезень вантажними автомобілями РФ територією України", - заявив Яценюк.

"Ми вимагаємо від Росії невідкладно виконати вимоги СОТ, поновити транзитний рух українських автотранспортних засобів", - додав він.

Прем’єр зазначив, що українська сторона проводить консультації з країнами-членами Європейського Союзу та звертається до країн-членів ЄС щодо виконання Російською Федерацією базових принципів Світової організації торгівлі.

Російська Федеральна служба з нагляду у сфері транспорту заявила, що станом на ранок понеділка, 15 лютого, затримала вже 152 українських вантажівки – документи на них вилучено, машини поставили на спецстоянки.

Рух вантажних транспортних засобів, зареєстрованих в Україні, на території Росії призупинили 14 лютого у відповідь на блокування російських фур активістами в Україні.

Наприкінці грудня 2015 року Кабмін у відповідь на запровадження Росією санкцій щодо України ввів заборону на ввезення деяких російських товарів.

1 січня 2016 року уряд РФ ввів обмеження на транзит через свою територію вантажів з України до Казахстану: вантажі мали слідувати через Білорусь і тільки через два пункти пропуску на кордоні Білорусі та РФ, і через три - на кордоні РФ і Казахстану.

У січні повідомлялося, що Україна не заборонятиме російський транзит через свою територію, аби не порушувати міжнародне торговельне законодавство.

У лютому повідомлялося, що Україна видала РФ дозволи на транзитне перевезення вантажів і нерегулярний транзит пасажирів автотранспортом. Аналогічні дозволи Україні на паритетних засадах надала Росія.

Україна вже опрацьовує "шовковий шлях" для доставки вантажів від кордону Євросоюзу до кордону Китаю в обхід території Росії. Однак він поки що дорожчий і довший за варіант через РФ.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 178.150.125.---Міша Ворошилов15.02.2016 17:43
та не призупиняти треба а назавжди і вже давно заборонити все російське на нашій території, ніяких зв’язків з окупантами! в нас війна а а не торгівля. а якщо прем’єр хоче і далі торгувати то гнати його
IP: 128.73.191.---Владислав Александрович15.02.2016 16:04
Igor Sidorov:
Давно пора,как можно отражать атаки полчищ российско-террористических войск и одновременно пропускать транзитом фуры из РФ,а если они диверсантов везут в тыл? Транзитный газопровод тоже давно пора перекрыть,а если через него диверсанты попадут в Европу,кто кроме Украины ее защитит!
IP: 176.38.49.---Igor Sidorov15.02.2016 14:39
ПОВТОР !
Волонтеры-добровольцы -Вынудили Сеню выполнить как минимум симметричные санкции против Московии . Долго ждал Сеня , советовался с предателем Ахметовым , тянул резину на пользу оккупантам и только когда запахло жаренным ,- тянуть явно уже не получалось - ввел типа санкции .
IP: 109.252.67.---Алексей Лаптев15.02.2016 14:37
Изеслав! Ваши-это кто? Как насчет учебников истории или уже все переписано в соответствии с генеральной линией памяти тов. Бандеры?. Не буду приводить общеизвестное про национальность, но уверяю-все местечковые кто с пид Киева, кто с Бердичева-Мукачева-Жмеринки, т.е ваши родненькие. Или это территории России. Вы уж определитесь хотя бы с географией. что ли. Или ее тоже отменили?.
IP: 78.111.185.---Izeslav Ivanov15.02.2016 14:30
Алексей Кондрашов:
Когда жрать захочешь - прибежишь в Россию и на карачках будешь ползать, просить подаяние, недоумок
Это не ваша мама говорила "дурак дураку рознь"?? Мы можем остаться без газа, без электричества и многих других вещей, но голодными мы оставались только тогда когда приходили ваши и все отнимали "на индустиализацию, колетивизацию" и прочую дерьмонизацию. И уж от вас помощи точно не ждем и в особенности с едой, тем более, что из еды у вас только нефть и навоз скоро останется.
Усі коментарі