Дружина Порошенка попросила дружину Обами допомогти звільнити Савченко

Понеділок, 21 березня 2016, 11:10

Дружина президента Марина Порошенко звернулася до дружини президента США Мішель Обами з проханням долучитися до кампанії зі звільнення українців, незаконно ув’язнених в Росії.

Про це повідомляє прес-служба президента.

"Шановна Мішель, з надією очікую, що ваш голос не лише приєднається до міжнародної кампанії зі звільнення та повернення додому Надії Савченко, а й надасть новий поштовх процесу звільнення решти українських громадян, включаючи Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Генадія Афанасьєва, Ахтема Чийгоза та інших заручників російської каральної машини", – йдеться у зверненні.

Порошенко додала, що Савченко пліч-о-пліч з американськими військовослужбовцями ризикувала своїм життям в Іраку і, як і сотні американок, присвятила своє життя захисту Батьківщини, однак ставши на захист незалежності та свободи України в червні 2014 року була фактично викрадена з української території та ув’язнена в Росії.

"І попри доведену сфабрикованість обвинувачень, російська каральна машина планує оголосити 21 березня рішення про 23-річне ув’язнення українки", – додали у повідомленні.

Дружина президента нагадала, що ім’я української льотчиці було серед двадцяти жінок - політичних в’язнів та в’язнів сумління – оголошених у рамках кампанії Free the 20 Campaign, започаткованої урядом США у вересні 2015 року у зв’язку з відзначенням 20-річчя ухвалення Пекінської декларації (дорожньої карти, покликаної змінити долю жінок у всьому світі).

Порошенко додала, що від єдності зусиль, солідарності міжнародної спільноти та тиску на російський уряд залежить доля Савченко, яка стала символом боротьби українського народу проти російської агресії.

Українська правдаpowered by lun.ua