Комітет ВР вимагатиме від NYT спростування статті про корупцію в Україні

Четвер, 7 квітня 2016, 02:53

Комітет Верховної Ради з нацбезпеки і оборони "направить газеті The New York Times" роз'яснення до опублікованої ними статті "Непереможна корупція в Україні" і вимагатиме спростування окремих тез редакційного матеріалу.

Про це заявив народний депутат від "БПП" Іван Винник в ефірі "5 каналу" в середу ввечері, передає "Інтерфакс-Україна".

"Це шановне видання. І хтось дав їм інформацію, яка не відповідає дійсності. Це буде підтверджено не тільки українською генеральною прокуратурою, у якій є певний рівень недовіри, а й британськими фахівцями, які, я сподіваюся, сприймаються виданням "The New York Times" як компетентні. Ми будемо вимагати спростування статті", - сказав він.

За його словами, спростування будуть вимагатися в тій частині, де йдеться про відповідальність екс-генпрокурора Віктора Шокіна в контексті справи екс-міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського, натяків на відповідальність Порошенка і "відповідно будемо вимагати прокоментувати пряму вимогу відновити Сакварелідзе в якому правовому полі, яким чином взагалі редакція високоповажного видання може вимагати від глави держави таке зробити".

Винник зазначив, що стаття базувалася на тому, що Шокін проявив недбалість у справі надання матеріалів на міжнародно-правовий запит у справі Злочевського - що нібито справа була закрита в Україні і це стало підставою для зняття арешту з $23 млн, які Злочевський перерахував в кіпрську компанію.

"Ми вивчили питання і встановили, що, по-перше, справа в Україні не закрита і продовжує розслідуватися, і в тому числі у Великобританії. А арешт з 23 млн був знятий, так як був спрямований міжнародно-правовий запит до генеральної прокуратури британськими фахівцями, цей напрямок очолював Касько, і він дав відповідь на день пізніше від дати судового засідання. При цьому, це була навіть не відповідь, а проект відповіді, без його підпису", - сказав він.

Депутат повідомив, що кодекс журналіста в багатьох країнах вимагає незаангажованості та всебічного висвітлення ситуації.

"Я категорично сподіваюся, що "The New York Times" в даному випадку, коли отримає обґрунтовану інформацію з нашого боку, відреагує належним чином".

Як відомо, під час візиту президента України Петра Порошенка в США одна з провідних американських газет "The New York Times" різко розкритикувала його внутрішню політику в своїй редакційній статті, зокрема журналісти звинуватили українську владу в нездатності подолати одну з ключових проблем - корупцію.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування