Ляшко обурився, що НАБУ не розслідує офшори вищих чиновників

Четвер, 12 травня 2016, 11:45

Національне антикорупційне бюро не проводить розслідування інформації про причетність вищих чиновників України до офшорних компаній.

Про це у четвер під час засідання Верховної Ради заявив депутат Олег Ляшко.

За його словами, про це вранці йому заявив перший заступник голови НАБУ Гізо Углава, коли Ляшко з повним складом фракції прийшов у офіс відомства, щоб дізнатися про це питання.

Ляшко додав, що цікавився, зокрема, офшорами президента Петра Порошенка, голови НБУ Валерії Гонтаревої, міністра фінансів Олександра Данилюка, заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, екс-міністра енергетики Володимира Демчишина, бізнесмена Макара Пасенюка, депутата від БПП Ігоря Кононенка і низки інших.

"Керівництво НАБУ нам повідомило, що жодних кримінальних проваджень проти найвищих посадових осіб держави вони не проводять", – сказав він, додавши, що Углава пояснив це нестачею часу і начебто заявив, що заява депутатів не є підставою для розслідування.

Ляшко заявив, що це свідчить про незнання законів керівниками НАБУ, оскільки, за його словами, заяви депутатів і повідомлення у ЗМІ є підставою для кримінального провадження.

У зв'язку з цим депутат заявив, що вимагає присутності наступного тижня у парламенті голови НАБУ Артема Ситника для звіту з цього питання.

Після цього Ляшко зі своїми депутатами знову почав блокувати трибуну. Втім це не заважає спікеру Андрію Парубієві проводити засідання Ради.

Як відомо, ще після першої публікації інформації про офшори українських чиновників НАБУ нагадало, що не може проводити розслідування проти чинного президента, а щодо інших чиновників здійснить інформаційно-аналітичну роботу.

Нещодавно відомство додало, що проводить таку роботу і щодо офшорів міністра фінансів Олександра Данилюка.

Олег Шанковський, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: