Російські правозахисники чекають нових обмінів з Україною

Середа, 25 травня 2016, 17:52

Провідні російські правозахисники привітали передачу Надії Савченко Україні та Євгена Єрофеєва і Олександра Александрова РФ і сподіваються на продовження процесу обміну ув'язнених.

Про це заявила найстаріша в РФ правозахисниця, керівник Московської Гельсінкської групи Людмила Алексеєва і лідер руху "За права людини" Лев Пономарьов, передає "Інтерфакс-Україна".

Алексеєв зазначила, що "трохи хвилюється" за Ерофеєва і Александрова.

"Вийшло так, що там їм дали великий термін, але і на батьківщині їм не зрадіють. Турбуюся за них, буду дуже рада, якщо у них все буде добре", - додала Алексєєва.

Пономарьов висловив надію, що процес повернення на батьківщину ув'язнених, запущений передачею Савченко Україні і Ерофеєва і Александрова Росії, буде продовжений.

"Добре, що наші відносини знаходяться на такому рівні, що це стало можливо. Звичайно, цей обмін вселяє надію, що можна буде робити подальші кроки, які б зміцнили наші зв'язки", - сказав Пономарьов.

Він зазначив, що наступним кроком має стати повернення на батьківщину громадян України, які відбувають ув'язнення в РФ, в тому числі кінорежисера Олега Сенцова, а також Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, обвинувачених в участі в складі радикальної націоналістичної організації УНА-УНСО в бойових діях в Чечні проти федеральних військ в середині 90-х.

Як відомо, сьогодні Надія Савченко повернулася в Україну.powered by lun.ua