ООН рекомендує виділити більше людей на справи по Майдану

Четвер, 14 липня 2016, 13:57

Управління Верховного комісара ООН з прав людини вказує на недоліки в розслідуваннях подій під час Революції Гідності в Києві і трагедії 2 травня 2014 року в Одесі, хоча відзначає прогрес.

Про це заявила глава моніторингової місії ООН з прав людини Фіона Фрейзер в четвер на брифінгу в Києві, презентуючи доповідь управління Верховного комісара ООН з прав людини "відповідальність за вбивства в Україні з січня 2014 року по травень 2016 року.

"Ми спостерігаємо зростаючу і стійку практику порушень і обмеження права на життя і фізичну недоторканність в країні. Війна народжує війну. Якщо подивитися на цифри - смерть 181 людини пов'язана зі зборами з початку дій на Майдані і згодом в результаті насильства 2 травня 2014 року в Одесі", - заявила вона.

Фрейзер підкреслила, що відповідальність за ці смерті ще не настала, жодна людина ще не визнана винною в жодній з цих смертей.

Разом з тим, за словами Фрейзер, управління ООН з прав людини відзначає прогрес у розслідуванні подій на Майдані.

"Станом на 1 червня 2016 року 55 особам було пред'явлено підозру в зв'язку зі смертю протестуючих на Майдані", - сказала вона, додавши, що ряд справ вже розглядаються в суді.

Тим часом, в доповіді вказується на перешкоди для притягнення до відповідальності винних - більшість підозрюваних знаходяться не в Україні, докази втрачені.

Що стосується розслідування подій 2 травня в Одесі, то, як зазначила глава моніторингової місії ООН з прав людини, воно характеризується системними інституційними недоліками і процесуальними порушеннями.

"Судовий розгляд наштовхується на навмисне перешкоджання і затягування", - сказала вона, додавши, що управління ООН продовжує наполягати, що розслідування подій на Майдані і в Одесі має бути завершено відповідно до міжнародних стандартів без зволікань.

Серед рекомендації в доповіді вказується на необхідність виділити технічні та людські ресурси для розслідування і притягнення до відповідальності за вбивства.

Також управління Верховного комісара ООН з прав людини вважає, що Україні слід посилити прокурорський нагляд за військовими в зоні конфлікту.

Інтерфакс-Україна

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
01:20
Посольство США в Україні заперечило причетність Держдепартаменту до публікації "Texty.org.ua"
00:41
Офіс президента опублікував повний текст безпекової угоди України з США
00:22
відеоЗеленський: Безпекова угода – це найсильніша угода з Америкою за 33 роки незалежності
00:10
Стрічка "Мирні люди" з перехопленими розмовами окупантів нарешті вийшла в Україні: інтерв'ю з режисеркою
00:09
фотоРосіяни обстріляли Селидове на Донеччині, п’ять поранених – ОВА
00:03
Зеленський допустив, що Китай може підготувати власний "мирний план"
23:54
фотоНа Донеччині через російський обстріл поранені 5 людей
23:44
Безпекову угоду України з США винесуть в Конгрес, вона буде юридично зобов’язуючою – Жовква
23:40
оновлюєтьсяПовітряні сили повідомили про "Шахеди" і зліт російських бомбардувальників
23:20
Не жартуйте про відсутність ніг з незнайомими. Як не варто спілкуватися з ветеранами з інвалідністю
Усі новини...
Реклама: