Протокол ГПУ: Працівник НАБУ під час допиту не скаржився на прокурорів

8927 переглядів
Вівторок, 16 серпня 2016, 22:23

Один із "технічних" працівників НАБУ Віктор Ільченко під час допиту у Генпрокуратурі не скаржився на працівників прокуратури, які його затримували.

Про це йдеться у протоколі допиту свідка, яке "Українська правда" отримала від джерела у Генпрокуратурі.

Слід зазначити, що протокол допиту був складений 12 серпня - в день зіткнення співробітників ГПУ і НАБУ. При цьому кримінальна справа, в рамках якої проводився допит, датована 24 червня. У НАБУ в понеділок заявляли, що до затриманих у ГПУ застосували тортури.

Віктор Ільченко, який є співробітником НАБУ і займається обслуговуванням техніки з аудіо-, відео- та фотозйомки, розповів, що вдень 10 серпня один з його керівників відправив його у будинок за адресою Симона Петлюри 7/9, аби він перевірив там справність фотоапарату та відеокамери. Ключ від квартири за цією адресою йому нібито мав передати невідомий чоловік на ім'я Віктор.

За словами Ільченка, він пішов з квартири після того, як зрозумів, що техніка у порядку. Перед тим він помітив на столі у помешканні записку "Сус Дмитро Миколайович, 11.10.1984, Ауді Q7 2010 (чорна) ВХ9125ВМ".

Ільченко також розповів, що за деякий час повернувся до квартири, куди потім прийшов іще один співробітник НАБУ Олександр. "Пробувши у квартирі приблизно до 20 години, ми розійшлися по домівках. Будь-які заходи із візуального спостереження за будь-ким ми не здійснювали", - зазначив він.

Ільченко також розповів, що разом із співробітником Олександром приходив до квартири і наступного дня, 11 серпня, щоб перевірити техніку, яка вже лежала на інших місцях.

Водночас, коли працівники НАБУ прийшли до квартири 12 серпня, з'явилися чоловіки, які представилися представниками ГПУ, та запропонували "пройти до сусідньої кімнати для дачі пояснень, на що ми погодилися та прослідували із ними".

"Хочу доповнити, що я особисто негласні слідчі (розшукові) дії стосовно працівників прокуратури не проводив", - зазначив Ільченко.

У протоколі не містяться скарги на працівників прокуратури, з якими довелося спілкуватися Ільченкові.

 
 
 

Раніше директор НАБУ Артем Ситник заявив, що до працівників НАБУ, яких у п'ятницю утримували в Генеральній прокуратурі, застосовували незаконні заходи фізичного і морального впливу.

Як відомо, 12 серпня Генеральна прокуратура виявила стаціонарний пост спостереження за своїми співробітниками за адресою вул. Симона Петлюри, 7/9 у Києві, що здійснював зняття інформації про дії працівників прокуратури.

12 серпня Начальник департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури Володимир Гуцуляк заявив про побиття спецназом НАБУ 3 співробітників прокуратури  у Києві

У НАБУ заявили, що усі слідчі дії за місцем інциденту відбувалися за рішенням суду у повній відповідності до закону. Тоді НАБУ проводили приховане спостереження за об’єктом в одному із кримінальних проваджень, розслідуваних детективами НАБУ.

16 серпня агентство Українські новини з посиланням на джерела у Генеральній прокуратурі повідомило, що один із затриманих в п'ятницю працівників Національного антикорупційного бюро дав свідчення, що не працює в НАБУ.

Офіційних коментарів від ГПУ з понеділка не було.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua