Троян: 34 тисячі ув’язнених мають звільнити "за законом Савченко" цьогоріч

Четвер, 15 вересня 2016, 20:18

34 тисячі ув'язнених підлягають звільненню у 2016 році, згідно із законом "Про вдосконалення порядку зарахування судом попереднього ув’язнення в строк покарання", більше відомим як "закон Савченко".

Про це повідомив перший заступник голови Нацполіції Вадим Троян.

"Закон Савченко": 34000 осіб за цим законом підлягають звільненню на волю за рік. 9000 осіб уже на волі. 800 – кількість викритих осіб, які вчинили злочини, але їх набагато більше. 350 осіб, яким обрано запобіжний захід тримання під вартою", - написав він на Facebook.

За словами Трояна, кількість випадків, коли особи, засуджені за тяжкі злочини, достроково виходять на волю за "законом Савченко" і знову скоюють не менш страшні злочини, останнім часом стрімко зростає.

"Кожен десятий затриманий та половина з них знову заарештовано. Але це ті, яких ми виявили. Думаю, що ця цифра буде більша. Одна цифра лякає більше всього - це скоєні даними особами 23 вбивства. Чи наприклад 66 розбійних нападів на громадян", - додав він.


"Доки Верховна Рада не внесе зміни до законодавства в цьому питанні, а такі особи і далі будуть виходити на волю достроково, - доти ми всі будемо наражатися на небезпеку. Адже проконтролювати всіх тих, хто покидає місця позбавлення волі за "законом Савченко" поліція не має ані людських, ані матеріальних ресурсів. А такі люди вкрай рідко стають на шлях виправлення", - зазначив Троян.

На його думку, зміни до закону необхідно вносити терміново.

"Найголовніше - вибрати категорії злочинців, на яких цей закон не поширюватиметься зовсім (убивці, ґвалтівники, рецидивісти тощо)", - вважає він.

Як відомо, "закон Савченко" президент Порошенко затвердив 23 грудня 2015 року.

Він, зокрема, передбачає зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Українська правдаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!