Справа про збагачення Лещенка закрита. Але перевірять позичальників

Вівторок, 6 грудня 2016, 16:28
FB Сергія Лещенка

Генпрокурор Юрій Луценко скасував доручення щодо допиту керівника "Української правди" Олени Притули.

Про це він заявив журналістам після засідання регламентного комітету після засідання.

"Ми отримали свідчення депутата Лещенка, і спішу його порадувати, ми ними задоволені. Вчора я був на лікарняному і зі ЗМІ дізнався про виклик на допит Олени Притули. Сьогодні на нараді я це рішення скасував", - зазначив Луценко.

"Слідчі вважають, що публічних заяв пані Притули про надання позики є достатньо", - додав Генпрокурор.

Я вважаю "Українську правду" занадто знаковим ЗМІ, щоб переводити перевірки позик в формат допитів", - сказав він.

"Справа про незаконне збагачення депутата Лещенка, яка була відкрита за заявою депутата Пинзеника, - закрита", - заявив Луценко.

Водночас, він повідомив, що з цієї справи виокремлено окреме провадження щодо сплати податків з позики.

"Зараз ми перевіримо, чи були сплачені податки з тих грошей, які позичалися Лещенку, і чи мали його позичальники законні джерела цих коштів. Всіх осіб. Ми з'ясували, що там фігурували не лише пані Притула і вказані Лещенком особи, а й особи, яких Лещенко не вказував. Зараз фіскали перевірять походження цих коштів і сплату із них податків, щоб Лещенко міг заявити, що всі справи проти нього закриті", - заявив Луценко.

Як відомо, розслідування щодо кватири Лещенка за заявою депутата від НФ Павла Пинзеника веде Головне слідче управління ГПУ. Про те, що СБУ бере участь у розслідуванні, до цього моменту не повідомлялося.

В понеділок представник СБУ намагався вручити повістку на допит керівнику "Української правди" Олені Притулі у справі про квартиру нардепа Сергія Лещенка.

Як відомо, на початку вересня розгорівся скандал через придбання Лещенком квартири площею 192 кв м. у новобудові на вулиці Франка у центрі Києва.

Лещенко пояснив, що ціна за квадратний метр там становила 1500 доларів, а всі його дії з приводу придбання прозорі.

За словами депутата, а раніше журналіста, частину коштів на придбання квартири він позичив у засновника "Української правди" Олени Притули "терміном на 10 років", решта – це його заощадження та гроші його коханої жінки, ді-джея Анастасії Топольської,

Лещенко сам закликав Національне антикорупційне бюро і Національне агентство із запобігання корупції перевірити купівлю ним квартири в центрі Києва. Цього ж вимагали фракції "Народний фронт" і Радикальної партії Олега Ляшка.

19 вересня керівник НАБУ Артем Ситник заявив, що у придбанні квартири Сергієм Лещенком є ознаки адміністративного правопорушення через взяття безвідсоткої позики в Олени Притули.

27 жовтня Генпрокуратура розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою в незаконному збагаченні щодо Лещенка "за результатом розгляду звернення народного депутата Павла Пинзеника".

Роман Кравець, Роман Романюк УПpowered by lun.ua