Савченко: Опубліковані списки полонених зараз некоректні

Неділя, 15 січня 2017, 06:00

Опубліковані списки полонених зараз некоректні, дані уточнюватимуться.

Про це заявила народний депутат України Надія Савченко в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Списки повинні бути доповненими, вони не є на даний момент коректними, тому що інформація збиралася протягом 9 місяців, вона в основному вже застаріла. Її потрібно перевіряти і всім світом зібрати це буде набагато легше. І я надам запити у відповідні силові структури, чи ведеться в кожному підрозділі, в кожній відповідній силовій структурі список втрат. і якими вони вважаються - безвісти зниклими чи померлими, скільки з них отримали поранення. Далі я дам запити і буду співпрацювати, і до того співпрацювала, з Червоним Хрестом. у них є свій статут, вони за своїм статутом інформацію не розголошують, але вони долучають мою інформацію, і вони так само все роблять для того, щоб люди були обмінені, так само з ОБСЄ", - говорить Савченко.

Нардеп вважає, що списки полонених повинні були бути надані всім світовим політикам, і в першу чергу "нормандській четвірці".

"Надалі, дійсно, ці списки президент України мав послати всім президентам, їх потрібно було поширити серед світових політиків і сказати, що це ті люди, поіменно, які йдуть за обміном в мінських домовленостях, в першу чергу ці списки повинні бути направлені "нормандській четвірці", і чому Росія досі не виконала ці умови. Списки не є точними на даний момент, але вони будуть уточнюватися", - говорить вона.

Савченко вважає, що хоч держава негативно ставитися до публікації списків, це змусило їх працювати над звільненням українських полонених.

"Всі служби, які підтримують або підпорядковані президенту, вони не можуть говорити про мої дії добре, вони завжди будуть критикувати. Але, принаймні, це змушує людей говорити, це змушує людей працювати", - додала Савченко.

Як повідомлялося, 10 січня, нардеп Надія Савченко, яка вела переговори з представниками ОРДЛО, опублікувала списки полонених і зниклих безвісти.