Позов проти РФ доповнять фактами обстрілу Авдіївки – Клімкін

Вівторок, 31 січня 2017, 15:40

Україна доповнить свій позов до Міжнародного суду ООН інформацією про обстріли в Авдіївці.

Про це заявив на брифінгу в Маріуполі міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє Укрінформ.

За його словами проросійські бойовики та російські регулярні війська свідомо посилили обстріли на Донбасі для провокування гуманітарної катастрофи.

"Те, що відбувається в останні дні навколо Авдіївки, - це злочин. Те, що ми маємо (на території України - ред.) російські регулярні війська, найманців, зброю, нескінченну підтримку постачанням боєприпасів, - це злочин. І ми будемо доводити це в Міжнародному суді ООН, ми подали відповідний позов", - сказав він.

"Те, що відбуваються обстріли цивільної інфраструктури – це особливий злочин. Але те, що відбувається вчора і сьогодні, коли за допомогою свідомої ескалації ситуації ми не можемо розпочати ремонт електричних і теплових мереж, - свідоме провокування гуманітарної катастрофи", - заявив Клімкін.

Він також не виключає, що ці події невипадково відбуваються саме зараз, коли в регіоні встановилися сильні морози.

"25 тисяч людей залишилися без електрики і більш ніж 15 тисяч людей за такої температури залишилися без тепла", - підкреслив Клімкін.

Він наголосив, що не давати ремонтувати комунальну інфраструктуру, прирікаючи людей на замерзання, є військовим злочином. Також Клімкін зазначив, що Україна звернулася з приводу подій на Донбасі у різні міжнародні інстанції, зокрема, ОБСЄ та Раду безпеки ООН.

Як відомо, ситуація в районі Авдіївки загострилась вранці 29 січня. Тоді бойовики розпочали штурмові дії в районі авдіївської промзони з метою захоплення позицій ЗСУ, є втрати з обох сторін.

Внаслідок обстрілів місто залишилося без енергопостачання, електроенергії і тепла, було знеструмлено Авдіївський коксохімічний завод.

У вівторок Глава Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський доповів президенту Петру Порошенко про перші ознаки припинення вогню в районі Авдіївки.powered by lun.ua