Парубій заявляє, що не має повноважень рахувати членів коаліції

Понеділок, 13 лютого 2017, 13:09

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що у нього немає повноважень підраховувати ні членів парламентської опозиції, ні членів коаліції.

Про це він сказав журналістам під час відвідування військової частини в місті Дрогобич Львівської області в понеділок, передає "Інтерфакс-Україна".

"У голови Верховної Ради немає повноважень підраховувати ні членів коаліції, ні членів опозиції, і робити з цього якесь підтвердження", – заявив спікер.

За його словами, коаліція існувала і чітко приймала рішення, коли обирала керівництво Верховної Ради і Кабінету міністрів.

Парубій нагадав, що крім двох фракцій в коаліцію входить багато позафракційних депутатів і в нього "немає достатніх даних, щоб назвати кількість цих депутатів".

Спікер додав, що "вважає питання про кількість депутатів коаліції політизованим, а також спрямованим на дестабілізацію Верховної Ради і проведення дострокових виборів", що, на його думку, на сьогоднішній момент є "не українським сценарієм", мета якого полягає в тому, щоб розбалансувати органи влади України.

Як відомо, опозиціонери у Раді заявляють про відсутність коаліції, про що свідчить також міграція нардепів з фракції у фракцію.

Зокрема 23 грудня із БПП вийшов Сергій Міщенко, а на початку січня і "свободівець" Бублик заявив про вихід. Більше того, Бублик запевнив, що таких як він назбирається з десяток, і вони найближчим часом підуть із президентської фракції, поставивши хрест на існуванні коаліції.

У БПП обізвали це фейком і відмовляються його коментувати.

У Конституції про коаліцію написано лише, що вона має бути створена і повинна вносити кандидатуру прем'єра. Як функціонує коаліція , мав би пояснити Регламент Ради, але в чинній його редакції слово "коаліція" не зустрічається жодного разу.

Детальніше про розклади у парламенті читайте в матеріалі "Рада повертається. Коаліція без Бублика, нова партія Тарути та як поділити Трампа".powered by lun.ua